Nogometaši Almerije i Real Valladolida izborili su plasman u Primeru, dok će za još jedno mjesto u elitnom razredu španjolskog nogometa razigravati Eibar, Las Palmas, Tenerife i Girona.
29.05.2022.
22:54
Autor: K.L./Hina
Nogometaši Almerije i Real Valladolida izborili su plasman u Primeru, dok će za još jedno mjesto u elitnom razredu španjolskog nogometa razigravati Eibar, Las Palmas, Tenerife i Girona.
Almerija je u posljednjem 42. kolu na gostovanju odigrala 2-2 protiv Leganesa, dok je Valladolid kod kuće pobijedio Huescu sa 3-0.
Najveći tragičari zadnjeg kola su nogometaši Eibara koji su uoči zadnjeg kola bili prvi, no 0-1 porazom na gostovanju kod Alcorcona pali su na treće mjesto.
Pogodak odluke zabio je Giovanni Zarfino u prvoj minuti sudačke nadoknade.
Almerija je posljednji put u elitnom razredu španjolskog nogometa igrala u sezoni 2014/15. dok se Real Valladolid vraća u Primeru nakon samo jedne drugoligaške sezone.
Iz Primere su ispali Granada, Levante i Alaves.
Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram i YouTube!
Autorska prava - HRT © Hrvatska radiotelevizija.
Sva prava pridržana.
hrt.hr nije odgovoran za sadržaje eksternih izvora