Autor: HRT

40. Messijev "hat-trick" za novu pobjedu Barcelone

Leo Messi

Leo Messi

U utakmici 31. kola španjolskog nogometnog prvenstva vodeća Barcelona je svladala Leganes sa 3:1, a sva tri pogotka za pobjednike postigao je Leo Messi.
U utakmici 31. kola španjolskog nogometnog prvenstva vodeća Barcelona je na svom Camp Nou svladala Leganes sa 3:1 (2:0), a sva tri pogotka za pobjednike postigao je Leo Messi, kojemu je to 40. hat-trick u dresu katalonskog giganta.
Argentinac je prvi gol postigao majstorski izvedenim slobodnim udarcem sa 20-ak metara iskosa s desne strane. Prebacio je živi zid i svladao nemoćnog vratara Cuellara. U 32. minuti Ivan Rakitić je presjekao jedno dodavanje u blizini sredine igrališta, proigrao Coutinha, a ovaj idealno poslužio Messija koji je još jednom bio nezadrživ u kaznenom prostoru i preciznim prizemnom udarcem povećao vodstvo Barcelone. U 68. minuti pogotkom El Zhara gosti iz predgrađa Madrida su vratili rezultatsku neizvjesnost, koju je u 87. minuti, svojim trećim pogotkom, ubio Messi. Akcija je opet krenula od Rakitića na desnoj strani, Dembele je bio posljednji koji je gurnuo loptu Messiju, a Argentinac se jednim potezom oslobodio čuvara i laganim dodirom prebacio Cuellara za konačnih 3:1. Messi je 30 prvenstvenih nastupa došao do 29 pogodaka, a Barcelona je u 31 utakmici skupila 79 bodova. Drugoplasirani Atletico Madrid zaostaje 12 bodova, a Real 16 bodova. U nedjelju (16.15 sati) je na rasporedu gradski derbi u kojem će Real ugostiti Atletico. Španjolska - 31. kolo
Barcelona - Leganes 3-1