08:43 / 07.02.2022.

Autor: I.L./HRT/Hina

Zubac zabio deset koševa u porazu Clippersa

Ivica Zubac, Giannis Antetokounmpo

Los Angeles Clippersi Ivice Zupca su sinoć kod kuće doživjeli težak poraz, sa 137-113 od njih su bolji bili Milwaukee Bucks.

Milwaukee je do pobjede predvodio Giannis Antetokounmpo s 28 ubačaja, 10 skokova i pet asistencija, a Jrue Holiday je dodao 27 koševa i 13 asistencija. Bobby Portis je utakmicu završio s 24 koša i 11 skokova.

Kod Clippersa, kojima je ovo treći poraz u zadnjih pet utakmica, najbolji je bio Norman Powell s 28 poena, a Marcus Morris Sr. je dodao 20 koševa. Hrvatski je košarkaš na terenu proveo 18:53 minuta, i u tom je vremenu zabio deset koševa (šut iz igre 3/5) uz pet skokova te po jednu asistenciju i jedan blok.

Philadelphia 76ers su sa 119-108 nadigrali domaće Chicago Bulls, a Joel Embiid je za pobjedu svoje momčadi zabio 40 koševa uz deset skokova. To je sedma utakmica ove sezone u kojoj je Embiid zabio najmanje 40 koševa. Tobias Harris je ubacio 23 koša za Sixerse koji su prekinuli niz od dva poraza.

Chicagu nije pomogao ni DeMar DeRozan koji je ubacio 45 koševa te tome dodao devet skokova i sedam asistencija.

Denver Nuggets su kod kuće s visokih 124-104 pobijedili Brooklyn Netse kojima je ovo osmi poraz zaredom, a Nikola Jokić je upisao 27 pogodaka, 12 skokova i 10 asistencija. Will Barton je dodao 21 koš.

Kod Netsa najbolji je bio Kyrie Irving s 27 poena i 11 asistencija, dok je Cam Thomas dodao 20 koševa.

Minnesota Timberwolves su produljili pobjednički niz na četiri utakmice nakon što su sinoć kod kuće sa 118-105 bili bolji od Detroit Pistonsa, a do pobjede ih je vodio Karl-Anthony Towns s 24 koša i 12 skokova.

Dallas Mavericks su kod kuće sa 103-94 svladali Atlanta Hawkse, a Luka Dončić je u 28 minuta na terenu stigao do svog 45. triple-doublea u karijeri i devetog ove sezone s 18 koševa, 10 skokova i 11 asistencija. Pratio ga je Reggie Bullock koji je utakmicu završio s 22 koša od čega je šest trica.

Boston Celtics su u gostima sa 116-83 nadigrali Orlando Magic za petu pobjedu u nizu, a Cleveland Cavaliers su s 98-95 pobijedili Indiana Pacerse nakon što su nadoknadili zaostatak od 20 koševa. New Orleans Pelicans su na krilima Brandona Ingrama koji je zabio 33 koša uz 12 asistencija sa 120-107 u gostima pobijedili Houston Rocketse.

LA Clippers - Milwaukee Bucks 113-137

(Ivica Zubac je odigrao 18:53 minute za LA CLipperse, zabio je deset koševa, ugrabio pet skokova i upisao jednu asistenciju i jedan blok)

2. Denver Nuggets 29 24 .547 3

3. Minnesota Timberwolves 28 25 .528 4