Autor: I.Ž.K./HRT

Zubac u utakmici karijere zabio 32 poena, Bogdanović prvi strijelac Jazza

Ivica Zubac

Ivica Zubac

Hrvatski košarkaš Ivica Zubac zabio je rekordna 32 poena, no njegovi Los Angeles Clippersi ipak su upisali poraz, a slomio ih je Denver tek u produžetku slavivši sa 130:128.

Zubac je bio prvo ime Clippersa, na parketu je proveo 37:20 minuta, a učinku od 32 koša, pri čemu je imao izvrstan šut pogodivši 15 od 19 pokušaja uz oba realizirana slobodna bacanja, dodao je i deset skokova te tri asistencije i jednu blokadu.

Reggie Jackson za Clipperse je dodao 28 koševa uz 12 asistencija, a 16 poena upisao je Brandon Boston Jr.

Pobjedničke Nuggetse do slavlja je vodio sjajni Nikola Jokić ostvarivši triple-double od čak 49 poena, uz 14 skokova i deset asistencija. Aaaron Gordon u pobjedu je ugradio 28 koševa, a Monte Morris 19.

U izjednačenom susretu presudila je asistencija Jokića za Aarona Gordona koji je pogodio tricu iz kuta za 130:127 vodstvo Nuggetsa 1.7 sekundi prije kraja produžetka.

Nakon toga je Luke Kennard pogodio slobodno bacanje zbog tehničke pogreške domaćih za 130:128, no očajnički pokušaj Reggiea Jacksona da tricom s polovice igrališta donese pobjedu Clippersima završio je na obruču.

Odličan je bio i Bojan Bogdanović, no ni njegov Utah Jazz nije uspio stići do pobjede. Bolji su bili Houston Rocketsi koji su slavili u Salt Lake Cityju 116:111.

S obzirom na izostanak Donovana Mitchella zbog bojazni da je pretrpio potres mozga, Bogdanović je bio prva napadačka opcija u sastavu Jazza protiv Rocketsa. Baš kao i Zubac kod Clippersa, i Bogdanović je kod Jazza bio prvi strijelac s 29 poena (šut 11/27, trice 3/13, slobodna bacanja 4/4), uz pet skokova i jednu asistenciju. Rudy Gobert zabio je 23 koša, a Mike Conley 17.

U redovima Rocketsa najbolji su bili Garrison Matthews s 23 koša, Jae'Sean Tate s 18, Eric Gordon sa 16, dok je 13 koševa uz 15 skokova ostvario Christian Wood.

Ključnom se pokazala trica Kevina Portera mlađeg kojom je odveo goste do prednosti 114:109 22 sekunde prije zvuka sirene.

Prvaci Milwaukee Bucksi na svom su terenu sa 126:114 nadigrali najveće osvježenje ove sezone Memphis Grizzliese. Iako su Bucksi vodili čitavim tijekom susreta i na kraju slavili sa 12 poena prednosti, manje od pet minuta prije kraja Grizzliesi su se primaknuli na samo 114:111, no nisu imali snage za preoket.

Giannis Antetokounmpo sa 33 poena i 15 skokova bio je najbolji kod Bucksa, Khris Middleton je dodao 27 ubačaja, dok je Ja Morant sa 33 pogotka i 14 asistencija odigrao još jednu upečatljivu utakmicu za Grizzliese, a dobro ga je pratio i Jaren Jackson sa 29 ubačaja.

Vodeći sastav Istoka Chicago Bullsi prekinuli su niz od četiri uzastopna poraza 117:104 domaćom pobjedom protiv Cleveland Cavaliersa. Do četiri minute prije kraja dvoboj je bio potpuno neizvjestan, bilo je 103:101 za Bullse, no tada je stvar u svoje ruke preuzeo DeMar DeRozan i odveo svoju momčad do pobjede.

DeRozan je susret okončao sa 30 koševa, Nikola Vučević je dodao 24 uz 12 skokova, dok gostima nije bilo dovoljno 28 ubačaja bivšeg igrača Bullsa Laurija Markkanena ni 20 pogodaka i 12 asistencija Dariusa Garlanda.

Vrlo je napeto bilo u Washingtonu gdje su Brooklyn Netsi na kraju ipak svladali domaće Wizardse sa 119:118. Tricom Kylea Kuzme domaći su smanjili na 119:118, a nakon što gosti nisu iskoristili svoj sljedeći napad Kuzma je dobio novu priliku tricom donijeti pobjedu svojoj momčadi, no u tom pokušaju nije bio uspješan.

Tricu je nakon skoka u napadu promašio i bivši igrač Netsa Spencer Dinwiddie, pa su gosti sretno i spretno izvukli pobjedu. Kyrie Irving predvodio je Netse sa 30 koševa, LaMarcus Aldridge je dodao 27, dok je najbolji strijelac Wizardsa bio Bradley Beal sa 23 koša.

Još jednu fantastičnu predstavu pružio je Joel Embiid u dresu Philadelphia 76-ersa, on je u 123:110 domaćoj pobjedi protiv slabašnog Orlando Magica ubacio 50 poena uz 12 skokova za samo 27 minuta provedenih u igri. Ovom pobjedom Sixersi su stigli na peto mjesto Istoka sa 26-18, dok je Magic sa 8-38 "zakopan" na dnu lige.

Za iznenađenje večeri pobrinuli su se Indiana Pacersi koji su kao gosti svladali Los Angeles Lakerse sa 111:104 uz "triple-double" učinak Domantasa Sabonisa od 20 koševa, 12 skokova i 10 asistencija. Lakersima, koji su ponovno pali ispod 50 posto učinka, nije pomoglo 30 ubačaja i 12 skokova LeBrona Jamesa.

Rezultati NBA utakmica igranih 19. siječnja:

Utah - Houston 111-116

Bojan Bogdanović igrao je za Utah 36:33 minuta i postigao 29 koševa (šut za dva 8-14, trica 3-13, slobodna bacanja 4-4) uz 5 skokova i 1 asistenciju

Denver - LA Clippers 130-128 (produžetak)

Ivica Zubac igrao je za LA Clipperse 37:20 minuta i postigao 32 koša (šut za dva 15-19, slobodna bacanja 2-2) uz 10 skokova, 3 asistencija i po 1 osvojenu loptu i blokadu

Philadelphia - Orlando 123-110

Washington - Brooklyn 118-119

Atlanta - Minnesota 134-122

Boston - Charlotte 102-111

Miami - Portland 104-92

Chicago - Cleveland 117-104

Milwaukee - Memphis 126-114

Dallas - Toronto 102-98