Autor: A.M./Hina

Zubac potopio Golden State, James ga hvali

Ivica Zubac

Ivica Zubac

LA Lakersi su sa 127:101 pobijedili Golden State usprkso tome što se u trećoj četvrtini ozlijedio LeBron James.
U najzanimljivijoj utakmici božićnog programa NBA lige Los Angeles Lakersi su na gostovanju pobijedili Golden State Warriorse 127:101, a jedan od najboljih igrača utakmice bio je hrvatski košarkaš Ivica Zubac.
Mladi hrvatski centar je za 31 minutu zabio 18 koševa za Lakerse, uz samo jedan promašaj (9-10), te dodao 11 skokova, po dvije asistencije i blokade i jednu izgubljenu loptu. Jednako važno kao i statistički učinak je to što je Zubac toliko vladao ispod koša da je prisilio domaće igrače na veliki oprez prilikom ulaska pod koš, smanjivši taktičke opcije Golden Statea, momčadi koja igra bez klasičnog teškog centra i obično zna kako "uništiti" protivnikovu "peticu", no ovom prilikom hrvatski reprezentativac je obrnuo uobičajene uloge i svojom pokretljivošću izvrsno se nosio s aktualnim prvacima.