19:50 / 26.05.2021.

Autor: I.Ž.K./HRT/Hina

Zadar deklasirao Split u prvoj utakmici finala

Dvoboj Zadra i Splita

Košarkaši Zadra poveli su 1-0 u pobjedama u finalu doigravanja prvenstva Hrvatske nakon što su u prvoj utakmici kao domaćini deklasirali Split sa 81:53 (17:7, 23:14, 21:13, 20:19).

Domaći su se odvojili na samom početku utakmice, sredinom druge četvrtine imali su velikih 30:9 te je dvoboj već tada bio praktički riješen. U drugom poluvremenu prednost Zadra rasla je i na više od 30 razlike da bi na kraju bilo konačnih +28.

Dominik Mavra sa 17 koševa te Chinanu Michael Onuaku sa 12 ubačaja i deset skokova bili su najbolji u sastavu Zadra, dok je Blaž Mesiček postigao 14 poena za Split.

Prvak će postati momčad koja prva ostvari tri pobjede. Druga utakmica igrat će se u petak, također u Zadru.

Zadar je dosad dva puta bio prvak, 2005. i 2008. godine, dok Split ima jedna naslov, iz 2003.