08:46 / 01.02.2021.

Autor: A.M./Hina

Wizardsi iznenadili Netse, Bogdanović zabio 29 u porazu Jazza

Kevin Durant i Russell Westbrook

Russell Westbrook je tricom 4,3 sekunde prije kraja osigurao Washington Wizardsima neočekivanu pobjedu 149:146 nad Brooklyn Netsima.

Wizardsi su samo nakratko vodili u drugoj četvrtini, a onda su u zadnjih 12,3 sekundi utakmice nadoknadili pet koševa zaostatka. Prvo je Bradley Beal pogodio tricu za smanjenje minusa na 146:144, a onda je presječeno dodavanje prema Durantu završilo na drugoj strani i Westbrook je pogodio tricu za vodstvo 147:146. Konačan rezultat postavljen je nakon još dva slobodna bacanja Beala.

Westbrook je 15 od svog 41 poena postigao u četvrtoj četvrtini, a dodao je 10 skokova i osam asistencija. Durant je zabio 37, a Harris učinak karijere od 30 poena kod Netsa. Wizardsi su ovom pobjedom prekinuli niz od četiri poraza, ali i drugi put ove sezone su nadvisili Brooklyn.

Denver je sa 128:117 nadvisio Utah Jazz uz 47 koševa Nikole Jokića, što mu je izjednačenje učinka karijere. Hrvatski reprezentativac Bojan Bogdanović je bio najučinkovitiji kod Jazza s 29 poena. Tako su Nuggetsi prekinuli niz trenutačno najbolje momčadi lige Utaha od 11 uzastopnih pobjeda.

Prvi put ove sezone Philadelphia je uspjela pobijediti bez Joela Embiida, sa 119:110 bila je bolja od Indiana Pacersa u Indianapolisu.

Tobias Harris postigao je 27 koševa, uz osam skokova, a Ben Simmons 21 poen, šest skokova, sedam asistencija i četiri ukradene lopte za Sixerse, koji su se uspjeli vratiti nakon zaostatka od 20 koševa u drugom poluvremenu i ostvariti treću pobjedu u nizu.

Pregled rezultata NBA lige:

New York Knicks - LA Clippers 115-129

(Ivica Zubac je odigrao 23 minute za Clipperse, zabio je osam koševa i upisao sedam skokova i četii asistencije)

Denver Nuggets - Utah Jazz 128-117

(Bojan Bogdanović je odigrao 33 minute za Utah, zabio je 29 koševa i upisao četiri skoka i dvije asistencije

Indiana Pacers - Philadelphia 76ers 110-119

Toronto Raptors - Orlando Magic 115-102

Washington Wizards - Brooklyn Nets 149-146

Minnesota Timberwolves - Cleveland Cavaliers 109-104