Autor: L.M./Hina

[VIDEO] NBA: Šarić slavio u hrvatskom derbiju protiv Hezonje

Dario Šarić

Dario Šarić

U sinoćnjem okršaju Philadelphije 76ersa Darija Šarića i Orlanda Magica Marija Hezonje bolji su sa 116:105 bili domaći Sixersi.
U sinoćnjem okršaju Philadelphije 76ersa Darija Šarića i Orlanda Magica Marija Hezonje bolji su sa 116:105 bili domaći Sixersi. Oba su hrvatska košarkaša odigrala 25 minuta, a Šarić je u tom vremenu zabio 11 koševa (šut iz igre 3/10, trice 1/5) i tome dodao šest skokova i četiri asistencije. Hezonja je u istom vremenu zabio 13 koševa (šut iz igre 4/10, trice 1/2) i upisao dva skoka, dvije asistencije, tri ukradene lopte i jedaan blok. Najbolji strijelac Philadelphije, kojoj je ovo sedma pobjeda u nizu, bio je Joel Embiid sa 28 koševa i 14 skokova, dok je Ben Simmons dodao 17 koševa i sedam assistencija, a J.J. Redick 16 koševa. Najbolji kod Orlanda, kjem je ovo peti uzastopni poraz, bio je Aaron Gordon sa 20 koševa, od čega četiri trice. Evan Fournier je dodao 16, a Nik Vucevević 15 koševa. Philadelphia je vodila 58:40 na poluvremenu i 71:49 u trećoj četvrtini kada je Orlando načravio seriju od 11-2 i došao na  13 razlike. No onda su Sixersi preuzeli opet kontrolu i zaključili utakmicu u svoju korist.