12:24 / 12.03.2018.

Autor: I.Ž.K./HRT/Hina

[VIDEO] NBA: Šarić i Bogdanović standardno dobri, odličan i Žižić

Ante Toni Žižić (Screenshot: YouTube)

Dario Šarić i Bojan Bogdanović ponovno su ostvarili solidne partije, a najbolju utakmicu u dosadašnjoj NBA karijeri odigrao je Ante Toni Žižić.

Košarkaši Indiana Pacersa preuzeli su vodstvo u skupini Central i treće mjesto u Istočnoj konferenciji zahvaljujući 99:97 gostujućoj pobjedi protiv Boston Celticsa te 113:127 porazu Cleveland Cavaliersa na gostovanju kod Los Angeles Lakersa.

Pacersi su do pobjede u Bostonu stigli u neizvjesnoj završnici u kojoj su umalo ispustili četiri poena prednosti u posljednjih deset sekundi. Nakon što je Victor Oladipo pogodio oba slobodna bacanja za 99:95, domaći su uspjeli poentirati za 99:97 preko Jaysona Tatuma kada je na semaforu ostalo još samo 1.9 sekundi prije kraja. No, tada je Oladipu dosuđen sumnjivi prekršaj u napadu prilikom izvođenja lopte ispod obruča pa su Celticsi dobili priliku za šut kojim bi odveli utakmicu u produžetak. Ipak, Terry Rozier nije bio precizan.

Pacerse je do važne pobjede predvodio upravo Oladipo sa 27 koševa, Myles Turner je dodao 19 ubačaja uz deset skokova, dok je hrvatski reprezentativac Bojan Bogdanović u 28 minuta provedenih na parketu postigao 14 poena (šut za dva 0-2, trice 4-5, slobodna bacanja 2-2) uz po tri skoka i asistencije te jednu blokadu.

Kod Celticsa, kod kojih se tijekom utakmice ozlijedio Kyrie Irving, najbolji je bio Marcus Smart s 20 pogodaka, sedam skokova i osam asistencija, Tatum je dodao 19 poena. Irving je zbog ozljede lijevog koljena na terenu proveo tek 15 minuta i za to vrijeme postigao sedam koševa uz četiri skoka i jednu asistenciju. Nakon utakmice Irving je izjavio kako bi najbolje bilo uzeti kraći odmor kako bi se oporavio.