09:50 / 24.04.2018.

Autor: I.Ž.K./HRT/Hina

[VIDEO] NBA: Houston na krilima Hardena do vodstva od 3-1

James Harden (Screenshot: YouTube)

Košarkaši Houston Rocketsa i Utah Jazza poveli su 3-1 u prvom krugu NBA doigravanja protiv Minnesote odnosno Oklahoma Cityja.
Košarkaši Houston Rocketsa i Utah Jazza poveli su 3-1 protiv Minnesote, odnosno Oklahoma Cityja u prvom krugu NBA doigravanja te ih još samo jedna pobjeda dijeli od prolaska dalje i međusobnog obračuna u drugom krugu Zapadne konferencije.

Houston je u četvrtoj utakmici kao gost svladao Minnesotu 119:100, dok je Utah Jazz na domaćem parketu nadigrao Oklahoma City sa 113:96.

Prvi nositelji Zapada, ali i čitave lige Rocketsi do pobjede u Minneapolisu stigli su zahvaljujući fantastičnom napadačkom učinku u trećoj četvrtini tijekom koje su ubacili čak 50 poena, od toga njihov najbolji igrač James Harden 22, dok su u isto vrijeme primili tek 20 koševa.

Na poluvremenu je bilo samo 50:49 za Houston, no iznenadna napadačka eksplozija u nastavku odvela ga je do najveće prednosti od čak 35 razlike. Harden je utakmicu okončao s 36 ubačaja, Chris Paul je dodao 25, dok je Clint Capela uz 14 pogodaka imao i 17 skokova. U sastavu Minnesote najučinkovitiji je bio Karl-Anthony Towns sa 22 koša i 15 skokova. Peta utakmica ovih suparnika igrat će se u srijedu u Houstonu.