[VIDEO] NBA: Hezonja deset poena u pobjedi Orlanda nad Minnesotom

Mario Hezonja (Screenshot: YouTube)

Mario Hezonja je s Orlando Magicom slavio protiv Minnesote, dok je Phoenix Dragana Bendera izgubio u Portlandu.
Sinoć su na terene NBA istrčala dvojica hrvatskih košarkaša. Mario Hezonja je sa svojim Orlandom slavio protiv Minnesote, a Dragan Bender i njegov Phoenix poraženi su od Portlanda.

Orlando Magic je sa 108:102 pobijedio Minnesota Timberwolvese, prekinuvši tako svoj niz od sedam poraza. Evan Fournier predvodio je Orlando s 32 pogotka, najviše ove sezone, D.J. Augustin je dodao 11 koševa i tri asistencije. Hezonja je odigrao 17 minuta i u tom je vremenu zabio deset koševa (šut iz igre 4/12, trice 2/7), uz jedan skok, tri asistencije i jednu ukradenu loptu.

Jimmy Butler
je predvodio Timberwolvese s 28 pogodaka i sedam skokova. Fournier i Augustin pogodili su po tricu u seriji od 14:4 u zadnjoj četvrtini zahvaljujući kojoj je Orlando došao u vodstvo, a onda su Augustinova dva slobodna bacanja dovela Orlando u prednost od devet koševa nešto više od dvije minute do kraja. Jeff Teague i Karl-Anthony Towns na to su odgovorili tricama kojima su pokušali Timberwolvese održati u igri, ali je onda Bismack Biyombo zabio pet koševa za Magicovo vodstvo od osam koševa 50 sekundi prije kraja.  Da je Orlando sinoć izgubio, imao bi najgori omjer pobjeda i poraza u NBA.

Portland Trail Blazersi su kod kuće sa 118:111 svladali Phoenix Sunse kojima nije pomogao ni sjajni Devin Booker. On je utakmicu završio sa 43 poena, osam asistencija, šest skokova, dvije ukradene lopte i jednim blokom, a samo u zadnjoj četvrtini je upisao 21 koš, četiri asistencije i tri skoka.

Portland je na poluvremenu vodio 66:51, a zaostatak Sunsa na početku zadnje četvrtine iznosio je 20 koševa i unatoč sjajnoj Bookerovoj igri u tom zadnjem dijelu utakmice, Phoenix nije uspio ugroziti Trail Blazerse. Dragan Bender je na terenu proveo 32 minute i u tom je vremenu ubacio šest koševa (šut iz igre 2/4, trice 2/3) ugrabivši osam skokova i upisavši jednu asistenciju. Portland je predvodio Damian Lillard s 31 pogotkom, sedam asistencija, pet skokova i jednom ukradenom loptom, CJ McCollum je dodao 27 koševa i tri skoka.

Vodeća momčad Istoka Boston Celticsi sinoć su poraženi kod kuće, sa 116:113 nakon produžetka su ih svladali New Orleans Pelicansi. Do pobjede ih je predvodio Anthony Davis sa 45 poena i 16 skokova. DeMarcus Cousins je ubacio 19 koševa uz 15 skokova, a Jrue Holiday je dodao 23 koša i sedam asista.  Kyrie Irving je bio najbolji strijelac Bostona sa 27 koševa.