00:12 / 17.01.2018.

Autor: HRT

[VIDEO] Euroliga: Valencia bolja od Barcelone, Olympiakos uvjerljiv

Adam Hanga i Damjan Rudež (Screenshot: YouTube)

U španjolskom okršaju 18. kola košarkaške Eurolige Valencia Damjana Rudeža svladala je Barcelonu Ante Tomića 81:76.
U španjolskom okršaju 18. kola košarkaške Eurolige Valencia Damjana Rudeža svladala je s 81:76 Barcelonu za koju igra Ante Tomić.

Do šeste pobjede Valenciju je predvodio Bojan Dubljević s 19 poena, dok je hrvatski košarkaš Damjan Rudež za 12:10 minuta na parketu upisao šest poena i jedan skok. U redovima Barcelone istaknuli su se Pierre Oriola s 15 poena, te sa po 14 poena Thomas Heurtel (uz deset asistencija) i Juan Carlos NavarroAnte Tomić za Barcu je igrao 15:33 minuta s učinkom od dva koša i jedne asistencije.

Domaću pobjedu ostvario je i Bamberg protiv Žalgirisa 93:86, uz četiri koša, skok i asistenciju Leona Radoševića za pobjedničku momčad. S 22 koša Augustine Rubit bio je prvi strijelac Bamberga, dok je 23 upisao Aaron White za Žalgiris.

Uspješan domaćin bio je i Olympiakos koji je nadigrao Maccabi Nevena Spahije 94:64. Grcima je to 13. pobjeda ove sezone, koliko ima i moskovski CSKA koji u srijedu dočekuje Anadolu Efes.

Od četiri utakmice 18. kola igrane u utorak, pobjedu u gostima upisao je samo moskovski Himki svladavši u Beogradu Crvenu zvezdu 79:70. Aleksej Šved zabio je 29 poena za Moskovljane, a Taylor Rochestie 27 za Zvezdu.