08:40 / 28.01.2021.

Autor: HRT

Utah nastavlja nizati pobjede, Bogdanović skroman u slavlju protiv Dallasa

Dvoboj Utaha i Dallasa

Košarkaši Utah Jazza pobijedili su Dallas 116:104 upisavši desetu uzastopnu pobjedu, a uz poraz Los Angeles Lakersa zasjeli su na vrh ljestvice Zapadne konferencije NBA lige.

Hrvatski košarkaš Bojan Bogdanović imao je skroman učinak u pobjedi svoje momčadi. Za 35:49 minuta provedenih na parketu ostvario je šest poena (šut 3/9), tri skoka i jednu asistenciju.

Jazzeri su do pobjede došli čvrstom obranom, dominacijom pod košem i šutevima za tricu. Prvi strijeac Jazza bio je Jordan Clarkson s 31 košem, a sjajnu partiju pružili su i Rudy Gobert koji je uz 29 poena upisao čak 20 skokova te Joe Ingles koji je pogodio sedam trica iz 11 pokušaja, a susret je završio s 21 poenom. Njihovim izvrsnim učinkom uopće se nije osjetio izostanak prvog strijelca Donovana Mitchella kojega nije bilo u momčadi zbog potresa mozga.

Dallasu nije pomogao ni raspoloženi Luka Dončić koji je zabio 30 poena. Tim Hardaway Jr. dodao je 19 poena, a Kristaps Porzingis 18.

Aktualni prvaci Los Angeles Lakersi prepustili su vrh Zapada Utahu nakon što su doživjeli poraz u Philadelphiji. U dvoboju vodećih momčadi Istoka i Zapada, Sixersi su slavili 107:106 košem Tobiasa Harrisa 2,4 sekunde prije isteka vremena.

Završnica dvoboja bila je iznimno uzbudljiva. U zadnje tri minute domaćini su ušli s prednosti od 105:93, no serijom 13:0 Lakersi su preuzeli vodstvo. Anthony Davis je 11 sekundi prije kraja nakon asistencije LeBrona Jamesa zabio za 106:105, no Harris je uspio izigrati obranu gostiju i mirno zabiti za 107:106. Pokušao je Davis uz zvuk sirene s velike udaljenosti donijeti pobjedu Lakersima, no nije uspio.

Joel Embiid s 28 koševa predvodio je Philadelphiju, Harris je dodao 24 poena, a odličan je bio Ben Simmons s triple-double učinkom od 17 poena, 11 skokova i deset asistencija. U redovima Lakersa najbolji su bili James s 34 poena te Davis s 23.

Dario Šarić propustio je petu uzastopnu utakmicu Phoenix Sunsa zbog protokola vezanih uz COVID-19, a njegovi suigrači izgubili su treći put zaredom, ovoga puta na svom terenu od Oklahoma City Thundera sa 97:102. Za Sunse drugu utakmicu zaredom nije igrao ni Devin Booker zbog ozljede bedrenog mišića, pa je napad domaćih ovisio isključivo o veteranu Chrisu Paulu.

To je i donosilo rezultat sve do tri minute prije kraja kada je bilo 95:91 za Sunse, no do kraja dvoboja gosti su ostvarili seriju 11:2 za preokret. Posljednju priliku za domaće imao je upravo Paul, no njegov pokušaj trice za izjednačenje na 100:100 sedam sekundi prije kraja nije bio precizan da bi Shai Gilgeous-Alexander s dva pogođena slobodna bacanja potvrdio pobjedu Thundera.

Thunder su do pobjede predvodili Al Horford sa 21 ubačajem i 11 skokova te Gilgeous-Alexander sa 21 košem, dok je Paul ubacio 32 poena za Sunse. Očekuje se kako će Šarić propustiti i dvoboj protiv Golden State Warriorsa u četvrtak, ali bi se mogao vratiti u sastav u subotu za dvoboj protiv Dallasa. Phoenix je ovim nizom poraza pao na deveto mjesto Zapada s omjerom 8-8, dok je Oklahonma City 10. sa 8-9.

Rezultati NBA utakmica igranih 27. siječnja:

Utah - Dallas           116-104
Bojan Bogdanović igrao je 35:49 minuta za Utah i postigao 6 koševa (šut za dva 3-8, trica 0-1, slobodna bacanja 0-1) uz 3 skoka i 1 asistenciju
Phoenix - Oklahoma City  97-102
Dario Šarić nije ulazio u igru za Phoenix
San Antonio - Boston      110-106
Luka Šamanić nije bio u sastavu San Antonija
New Orleans - Washington  124-106
Atlanta - Brooklyn        128-132 (produžetak)

14. New Orleans   16  6 10  37.5
15. Minnesota     17  4 13  23.5