08:34 / 20.05.2019.

Autor: K.L./HRT

Toronto smanjio prednost Milwaukeeja u finalu Istoka

Košarkaši Toronto Raptorsa svladali su Milwaukee Buckse 118:112 nakon dva produžetka u trećoj utakmici finala Istočne konferencije i smanjili prednost Bucksa u seriji na 2-1.

Domaćini su vodili većim dijelom susreta, imali su 11 poena prednosti, no u posljednju četvrtinu ušli su samo s "+ 2". Do produžetka su Bucksi došli kada je Khris Middleton zabio koš 2.2 sekunde prije kraja.

Nakon izjednačenog prvog, u drugom produžetku prevagu je donio Kawhi Leonard s dva bitna ubačaja u posljednje dvije minute.

Leonard je utakmicu završio s 36 poena i devet skokova. Pascal Siakam slijedio ga je s 25 koševa i 11 skokova.
Najbolji igrač Milwaukeeja Giannis Antetokounmpo ubacio je za njega skromnih 12 poena, ali zabilježio je čak 23 skokova, a utakmicu je završio ranije jer je 4:24 minute prije kraja susreta napravio šestu osobnu pogrešku. George Hill je bilo najefikasniji kod Bucksa s 24 poena, Malcolm Brogdon dodao je 20.

Četvrta utakmica serije igra se u noći s utorka na srijedu, od 2.30 sati po srednjoeuropskom vremenu.