08:27 / 24.05.2019.

Autor: K.L./HRT

Toronto pobjedom došao na korak do povijesnog finala

Košarkaši Toronto Raptorsa svladali su na gostovanju Milwaukee Buckse 105:99 i tako poveli 3-2 u seriji na četiri pobjede u finalu Istočne konferencije.

Domaćini su bolje krenuli u susret, imali su 14 poena prednost u prvoj dionici. U trećoj četvrtini Bucksi su vodili 12 koševa razlike, no uoči ulaska u posljednju gosti smanjuju prednost na samo tri koša. Raptorsi sjajnom posljednjom četvrtinom koju su dobili s 33:24 dolaze do preokreta i sada se nalaze na korak do prvog NBA finala u povijesti franšize.

Kawhi Leonard ubacio je 35 poena, od čega 15 u posljednjoj četvrtini, uz sedam skokova i devet asistencija. Fred VanVleet dodao je s klupe 21 koševa za Raptorse. Kod Bucksa, najbolji je bio Giannis Antetokounmpo s 24 poena.
Sljedeća utakmica se igra u Torontu u noći sa subote na nedjelju u 2.30 po srednjoeuropskom vremenu, a eventualna sedma u Milwaukeeju. U velikom NBA finalu već čekaju aktualni prvaci i najbolji u Zapadnoj konferenciji - Golden State Warriorsi.