09:19 / 06.12.2019.

Autor: I.Ž.K./HRT

Sunsi slavili nakon produžetka, Šarić devet koševa

Na NBA parketima sinoć su odigrane četiri utakmice.
Na NBA parketima sinoć su odigrane četiri utakmice, a od hrvatskih košarkaša nastupio je samo Dario Šarić.

Njegovi Phoenix Sunsi nakon produžetka su slavili sa 139:132 u gostima kod New Orleansa. Šarić je u igri proveo 26 minuta upisavši devet koševa (šut 4/9, trice 0/3, slobodna bacanja 1/1).

Pobjedničku momčad do slavlja je vodio Devin Booker s 44 koša, osam skokova i devet asistencija. Frank Kaminsky dodao je 20 koševa, Kelly Oubre Jr. zabio je 14 uz 15 skokova, a "double-double" učinak ostvario je i Ricky Rubio s 13 koševa i 15 asistencija.

U zadnjoj četvrtini Sunsi su imali 16 koševa prednosti, no domaćin se vratio, uspio izjednačiti na 125:125 i izboriti produžetak. Pelicansi su mogli slaviti i prije dodatnog vremena, no Brandon Ingram promašio je šut sa zvukom sirene.