U nedjeljnom ogledu 19. kola prvenstva Hrvatske košarkaši Samobora su upisali gostujuću pobjedu, na Baldekinu su svladali Šibenku s 95-78 (25-20, 23-8, 19-19, 28-31).
01.02.2026.
22:39
Autor: I.Ž.K./HRT/Hina
U nedjeljnom ogledu 19. kola prvenstva Hrvatske košarkaši Samobora su upisali gostujuću pobjedu, na Baldekinu su svladali Šibenku s 95-78 (25-20, 23-8, 19-19, 28-31).
Prilično lako je Samobor opravdao ulogu favorita u Šibeniku. Od suparnika se odvojio tijekom druge četvrtine koju su gosti dobili s 23-8 i na odmor se otišlo uz prednost Samobora 48-28.
Bila je to razlika koju domaći sastav nije mogao dostići u nastavku.
S 24 poena Luka Krajnović je bio prvi strijelac Samobora, a tome je dodao i šest skokova. Za goste su po 18 koševa ubacili Lovro Mandalinić i Luka Babić, s tim da su obojica ostvarili po dvije asistencije te četiri skoka.
Najbolji igrač Šibenke bio je Darko Planinić s 22 poena i 10 skokova.
Na vrhu ljestvice je Zadar s omjerom 17-2, dok je Split drugi s 15 pobjeda i četiri poraza. Zabok ima omjer 12-7, a Cibona 11-7. Samobor sada ima devet pobjeda i devet poraza, dok su Šibenčani ostali na dnu ljestvice s omjerom 3-16.
Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram, TikTok i YouTube!

Autorska prava - HRT © Hrvatska radiotelevizija.
Sva prava pridržana.
hrt.hr nije odgovoran za sadržaje eksternih izvora