09:04 / 17.02.2022.

Autor: K.L./Hina

Preokret Lakersa protiv Jazza, Nuggetsi u drami svladali Warriorse

Nikola Jokić

Košarkaši Utah Jazza izgubili su sa 101-106 na gostovanju kod Los Angeles Lakersa, a hrvatski reprezentativac Bojan Bogdanović je za svoj sastav ubacio 15 koševa uz dva skoka.

Bogdanović je na terenu proveo 33:28 minuta uz šut za dva 2-6, za tricu 3-8 te 2-2 s linije slobodnih bacanja.

Jazz je kontrolirao veći dio utakmice, šest minuta prije kraja vodio je s 92-80, a kako su Lakersi od završnice druge četvrtine bili i bez Anthonyja Davisa koji je ozlijedio desni gležanj, činilo se kako su na najboljem putu ostvariti još jednu pobjedu. No, uslijedila je velika serija Lakersa predvođenih LeBronom Jamesom od 16-2 kojom je domaći sastav poveo 96-94 dvije minute prije kraja. Upravo je James tricom poravnao na 94-94, a onda pogodio i polaganje za 96-94.

Tricom Bogdanovića Jazz je smanjio na 100-99 36 sekundi prije kraja, a u sljedećem napadu domaćih u junaka pobjede izrastao je "rookie" Austin Reaves koji je pogodio tricu na asistenciju Jamesa za 103-99.

James je predvodio Lakerse s 33 ubačaja, dok Jazzu nije bilo dovoljno 37 koševa Donovana Mitchella.

Jazz je četvrti u Zapadnoj konferenciji s omjerom pobjeda i poraza 36-22, dok su Lakersi deveti na Zapadu s 27-31.

Vodeći sastav lige Phoenix Sunsi ostvarili su sedmu pobjedu zaredom svladavši na svom terenu posljednju momčad Zapada Houston Rocketse sa 124-121. Sunsi su do pobjede stigli teže od očekivanog, a usto su gotovo čitavo drugo poluvrijeme morali igrati bez svog vođe na terenu Chrisa Paula koji je isključen nakon tri minute igre u trećoj četvrtini zbog svađe sa sucima. Gosti iz Houstona ostali su u igri za iznenađenje sve do samoga kraja, no pokušaj trice veterana Erica Gordona sa zvukom sirene za produžetak nije pronašao cilj. Devin Booker s 24 i DeAndre Ayton s 23 poena predvodili su Sunse, dok su Dennis Schroeder s 23 i Jae'Sean Tate s 22 pogotka bili najefikasniji kod Rocketsa.

Phoenix je s omjerom 47-10 uvjerljivo vodeći kako na Zapadu tako i u čitavoj ligi, dok je Houston s 15-42 na dnu Zapada.

Denver Nuggetsi ostvarili su važnu 117-116 pobjedu na gostovanju kod Golden State Warriorsa velikim preokretom u završnici dvoboja, a junak je postao Monte Morris koji je pogodio tricu za pobjedu sa zvukom sirene. Imali su Warriorsi vodstvo 77-61 sredinom treće četvrtine, nešto više od minute prije kraja i 113-108, no Nuggetsi su poveli sa 114-113. Ipak, Stephen Curry je četiri sekunde prije kraja pogodio šut s poludistance uz dodatno slobodno bacanje na 116-114 Warriorsa. U preostalom vremenu Nuggetsi su dali loptu svom glavnom igraču Nikoli Jokiću oko kojega se skupila čitava obrana domaćih, pa je Jokić uposlio slobodnog Morrisa, a ovaj je pogodio tricu za pobjedu. Jokić je opet odigrao svestranu utakmicu s 35 koševa, 17 skokova i 8 asistencija, dok je Curry s 25 ubačaja bio najefikasniji kod domaćih.

Golden State je s omjerom 42-17 drugi na Zapadu i čitavoj ligi, dok je Denver s 33-25 šesti sastav Zapada.

Chicago Bullsi vratili su se na sam vrh Istoka 125-118 domaćom pobjedom protiv Sacramento Kingsa, a DeMar DeRozan je nastavio sa sjajnim igrama u veljači. DeRozan je sedmu utakmicu zaredom ubacio 35 ili više poena uz šut iz igre od preko 50 posto, u srijedu se zaustavio na 38 a odličnog pomagača imao je u Cobyju Whiteu koji je dodao 31 za Bullse, dok Kingsima nije bilo dovoljno 33 pogotka De'Aarona Foxa kao niti 22 koša, 12 skokova i 8 asistencija Domantasa Sabonisa.

Chicago je s omjerom 38-21 prvi na Istoku s utakmicom i pobjedom više od Miami Heata, dok je Sacramento s 22-38 13. momčad Zapada.

Brooklyn Netsi ostvarili su drugu pobjedu u nizu svladavši kao gosti New York Knickse sa 111-106 nadoknadivši čak 28 poena zaostatka (26-54) s kraja druge četvrtine. U izostanku ozlijeđenog Kevina Duranta te još uvijek nespremnog Bena Simmonsa, kod Netsa su najučinkovitiji bili Cam Thomas s 21 i došljak iz Philadelphije Seth Curry s 29 koševa, dok je Knickse predvodio Julius Randle s 31 ubačajem i 10 skokova.

S omjerom 31-27 Brooklyn je osmi na Istoku, dok je New York s 25-34 tek 12. na Istoku.

Veliko iznenađenje dogodilo se u Bostonu gdje su Detroit Pistonsi svladali domaće Celticse sa 112-111. Pistonsi su tako prekinuli svoj niz od osam uzastopnih poraza, ali i niz Celticsa od devet uzastopnih pobjeda. Jerami Grant pogodio je za vodstvo Pistonsa 112-111 19 sekundi prije kraja, a šut za pobjedu u posljednjem napadu Celticsa uzeo je Jayson Tatum, no on nije bio precizan. Grant je s 24 pogotka predvodio Pistonse, dok je Jaylen Brown ubacio 31 za Celticse.

Boston je ostao šesti na Istoku s 34-26, dok je Detroit pretposljednji kako na Istoku tako i u čitavoj ligi s 13-45.

Gregg Popovich napravio je korak bliže ka prvom mjestu na ljestvici svih vremena po broju trenerskih pobjeda, njegovi San Antonio Spursi su kao gosti svladali Oklahoma City Thunder sa 114-106. Za Popovicha, koji je na klupi Spursa od prosinca 1996. godine, te koji je s teksaškom momčadi osvojio pet naslova prvaka, ovo je 1133. pobjeda u ligaškom dijelu sezone u karijeri. Time je preskočio Lennyja Wilkensa s kojim je dosad dijelio drugo mjesto na vječnoj ljestvici, a primaknuo se vodećem Donu Nelsonu na samo dvije pobjede.