U susretu koji je odlučivao o pobjedniku skupine B kvalifikacijskog turnira za odlazak na Olimpijske igre koji je se održava u San Juanu, domaćin Portoriko je pobijedio Italiju sa 80-69.
05.07.2024.
08:50
Autor: M.N./HRT/Hina
U susretu koji je odlučivao o pobjedniku skupine B kvalifikacijskog turnira za odlazak na Olimpijske igre koji je se održava u San Juanu, domaćin Portoriko je pobijedio Italiju sa 80-69.
Portoriko je tako osvojio prvo mjesto u skupini, u polufinale ide i Italija, dok je Bahrein posljednji. U skupini B Litva je prva, Meksiko drugi, dok se Obala Bjelokosti oprašta.
Poznati su i parovi polufinala, snage će odmjeriti Litva i Italija, te Portoriko i Meksiko. Kao i na preostala tri kvalifikacijska turnira, samo pobjednik ide u Pariz.
Nakon izjednačene prve četvrtine koju je Portoriko dobio sa 15-14, Italija je u drugom dijelu zaigrala bolje. Povela je osam razlike (38-30), a na poluvremenu je imala +5 (40-35).
Portoriko je u trećem periodu nadoknadio zaostatak, pa se u posljednjih 10 minuta ušlo rezultatom 57-57.
Domaćin je sjajno odigrao zadnju četvrtinu, poveo je 11 razlike (75-64) obranivši prednost do kraja.
Portoriko je do pobjede predvodio Jose Alvarado s 29 koševa, dok je George Conditt dodao 15 koševa. Kod Italije najefikasniji su bili Danilo Gallinari sa 14, te Nico Mannion s 11 koševa.
Polufinalni susreti su na rasporedu 6. srpnja, a finale dan kasnije.
Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram, TikTok i YouTube!

Autorska prava - HRT © Hrvatska radiotelevizija.
Sva prava pridržana.
hrt.hr nije odgovoran za sadržaje eksternih izvora