08:53 / 14.01.2022.

Autor: I.Ž.K./HRT/Hina

Pelicansi bolji od Clippersa, prvaci svladali Warriorse

Ivica Zubac u dvoboju protiv Pelicansa

Hrvatski košarkaš Ivica Zubac postigao je šest koševa uz pet skokova u porazu Los Angeles Clippersa na gostovanju kod New Orleans Pelicansa 89-113.

Domaćin je već nakon prve trećine imao 13 koševa viška, a do poluvremena je prednost Pelicansa narasla na 19 razlike (53-34).

New Orleans je do treće pobjede u zadnje četiri utakmice vukao Brandon Ingram s 24 koša i šest asistencija, Jonas Valanciunas je upisao 18 koševa i 16 skokova, dok je Herbert Jones dodao 14 koševa.

- BI igra na iznimno visokoj razini. Ljepota u tome što radi je što vjeruje u svoje suigrače, a kada to učiniš, nebo je granica onoga što možeš napraviti napadački, rekao je trener Pelicansa Willie Green.

Green je pohvalio i brojku od 23 asistencije njegovih igrača.

- To je želja koju imamo kod svih naših igrača, nastavite vjerovati jedni drugima. Teško je čuvati naš napad kad su svi uključeni, rekao je.

S druge strane Terance Mann je zabio 15 koševa, dok je Marcus Morris ubacio 12 koševa. Ivica Zubac je za 20 minuta provedenih na parketu ubacio šest koševa uz šut 3-5, te dodao pet skokova i asistenciju.

Za New Orleans je ovo bila 16. pobjeda uz 26 poraza, dok su Clippersi na omjeru 21-22.

Aktualni prvaci Milwaukee Bucks pobijedili su Golden State Warriorse sa 118-99. Bucksi su sjajno ušli u susret, prvu četvrtinu su dobili sa 37-21, a drugu 40-17, pa su već na poluvremenu imali ogromnih 77-38.

Giannis Antetokounmpo je predvodio pobjednički sastav upisavši novi "triple-double", 30 koševa, 12 skokova i 11 asistencija. Khris Middleton je ubacio 23 koša uz sedam asistencija, dok je Bobby Portis dodao 20 koševa i sedam skokova.

- Mislim da smo večeras bili dobro fokusirani. Ekipa poput Warriorsa, igrači poput Stephena Curryja i Klaya Thompsona, oni izvuku ono najbolje iz tebe, kazao je trener Bucksa Mike Budenholzer koji se vratio na posao nakon što je propustio četiri utakmice zbog Covid protokola.

Kod Warriorsa najefikasnij je bio Andrew Wiggins sa 16 koševa, Jonathan Kuminga je dodao 15 koševa i sedam skokova, dok je Stephen Curry postigao 12 koševa, uz osam skokova i četiri asistencije.

Milwaukee je trenutačno na četvrtom mjestu Istoka sa 27 pobjeda i 17 poraza, dok je Golden State drugi na Zapadu s omjerom 30-11.

Košarkaši Oklahoma City Thundera na gostovanju su pobijedili Brooklyn Nets sa 130-109 prekinuvši niz od pet poraza. Thunder su do prve pobjede u 2022. godini predvodili Shai Gilgeous-Alexander sa 33 koša, 10 skokova i devet asistencija, te Lu Dort sa 27 koševa. Josh Giddey je dodao 19 koševa i sedam asistencija.

Oklahoma je na putu do pobjede pogodila rekordnih 20 trica u sezoni i imala 32 asistencije.

- Mislim da nam se upravo sve posložilo. Shai je ludo počeo, Lu je nastavio, pucali smo na sve strane, kazao je Darius Bazley koji je postigaao 16 koševa.

U ekipi Brooklyna nije bilo Kevina Duranta, a najefikasniji je bio James Harden sa 26 koševa, devet asistencija, sedam skokova, tri blokade i tri ukradene lopte. Cam Thomas je dodao 21 koš.

Za Thunder je ovo bila tek 14. pobjeda ove sezone (uz 27 poraza), dok je Brooklyn upisao 15. poraz (26 pobjeda).