Otkazali Božić i Matković, Petrović pozvao Ivišića i Runjića

16.02.2023.

14:41

Autor: A.M./HRT/HKS

Aleksandar Petrović

Aleksandar Petrović

Foto: HTV / HRT

Nakon objave popisa reprezentativaca za skorašnje pretkvalifikacije za Europsko prvenstvo, v.d. izborniku Aleksandru Petroviću otkazali su Karlo Matković (Cedevita Junior) i Luka Božić (KK Zadar).

Shodno tome, izbornik je odlučio pozvati dvojicu igrača sa šireg popisa, Tomislava Ivišića i Lovru Runjića.


Prvu utakmicu u ovom ciklusu košarkaši igraju 23. veljače u Fribourgu protiv Švicarske, a u drugoj 26. veljače u Splitu dočekuju Austriju.


Nakon četiri odigrana kola na vrhu naše skupine se nalazi Poljska s omjerom pobjeda i poraza 3-1, koliko ima i druga Hrvatska no Poljska je bolja u međusobnom omjeru. Slijede Švicarska (2-2) i Austrija (0-4).


Tako će na kvalifikacijskom ciklusu u veljači Hrvatsku predstavljati sljedećih petnaest reprezentativaca:

Dominik MAVRA

Borna KAPUSTA

Goran FILIPOVIĆ

Antonio JORDANO

Toni PERKOVIĆ

Roko BADŽIM

Toni NAKIĆ

Lovre RUNJIĆ

Mateo DREŽNJAK

Dario DREŽNJAK

Matej RUDAN

Tomislav BULJAN

Roko PRKAČIN

Danko BRANKOVIĆ

Tomislav IVIŠIĆ

Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram i YouTube!