Nuggetsi lako do 1:0, Heat je bio nemoćan

02.06.2023.

07:51

Autor: M.Š./HRT

Dvoboj Denvera i Miamija

Denver Nuggetsi finalnu seriju NBA lige otvorili su uvjerljivom domaćom pobjedom nad Miami Heatom te su nagovijestili da su favoriti za osvajanje prvog povijesnog naslova. Bilo je 104:93.

Nikola Jokić u akciji, Foto: Isaiah J. Downing/USA TODAY Sports
Adebayo hvata loptu pored Gordona i Jokića, Foto: Jack Dempsey/Pool Photo/USA TODAY SportsJamal Murray prolazi Duncana Robinsona, Foto: Isaiah J. Downing/USA TODAY SportsMichael Porter Jr. zakucava Miamiju, Foto: Kyle Terada/USA TODAY SportsTrener Miamija Erik Spoelstra, Foto: Isaiah J. Downing/USA TODAY SportsDvoboj Jokića i Adebaya, Foto: Ron Chenoy/USA TODAY SportsJames Goldstein, Foto: Kyle Terada/USA TODAY SportsNavijačica Miamija, Foto: Kyle Terada/USA TODAY Sports

Do prve pobjede u seriji predvodio ih je Nikola Jokić koji je utakmicu završio s triple-double učinkom od 27 poena, 10 skokova i 14 asistencija.

Jamal Murray ubacio je 26 koševa i upisao 10 asistencija za Nuggetse, Michael Porter Jr. dodao je 14 koševa i 13 skokova, a Aaron Gordon imao je 16 koševa.

- Trenutno je najvažnije dobiti utakmicu, a ja pokušavam dobiti utakmicu na sve moguće načine, rekao je Jokić nakon utakmice.

Denver, prvi nositelj Zapadne konferencije, imao je šut iz igre 59,5 posto u prvom poluvremenu i 50,6 posto u cijeloj utakmici.

Bam Adebayo skupio je 26 poena i 13 skokova za Heat, ali Jimmy Butler je ostao na 13 poena uz šut 6-od-14.

Gabe Vincent ubacio je 19 koševa, dok je Haywood Highsmith dodao 18 za Heat, koji je u prvom poluvremenu ubacio 37,5 posto, a u cijeloj utakmici imao šut iz igre 40,6 posto.

Nuggetsi su stigli do svog prvog dvoznamenkastog vodstva 32-22 tricom Murraya deset i pol minuita prije kraja prvog poluvremena, a na poluvremenu su vodili 59-42.

Denver je imao prednost od najmanje 20 koševa (81-60) dvije minute prije kraja treće četvrtine, a u zadnju dionicu utakmice ušli su s prednošću 84-63.

Heat je zadnju četvrtinu otvorio serijom od 11-0 da bi došao unutar 84-74 s nešto manje od deset minuta do kraja. No, Nuggetsi su ponovno preuzeli kontrolu, poveli 90-74 sedam minuta do kraja nakon polaganja Jokića i već tu zaključili pobjedu.

Miami je imao 2 od 2 s linije slobodnih bacanja, što je rekord NBA finala za najmanji broj pokušaja slobodnih bacanja u doigravanju.

Druga utakmica serije na rasporedu je u nedjelju i igra se opet u Denveru.

Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram, TikTok i YouTube!