Autor: I.Ž.K./HRT/Hina

Novi porazi Clippersa i Jazza, Zubac sedam poena

Ivica Zubac

Ivica Zubac

Los Angeles Clippersi poraženi su na svom parketu od Philadelphia 76ersa 97:122, a hrvatski košarkaš Ivica Zubac za Clipperse je zabio sedam poena.

Zubac je igrao 23:38 minuta upisavši sedam poena (šut (3/7, slobodna bacanja 1/2), uz sedam skokova i šest asistencija.

James Harden
i Joel Embiid ostvarili su double-double učinak za Sixerse. Harden je susret završio s 29 koševa (od čega je 25 ubacio u prvom poluvremenu) i 15 skokova, dok je Embiid upisao 27 koševa i deset skokova. Najboliji kod Clippersa, kojima je ovo bio peti uzastopni poraz bio je Amir Coffey s 21 košem.

Sixersi su utakmicu na svoju stranu potpuno usmjerili već u prvoj četvrtini nakon koje su stvorili prednost od 16 poena (35:19). Nakon toga su gosti održavali prednost i rutinski pobijedili predvođeni dvojcem Embiid - Harden.

Philadelphia ima omjer 46-27 i ima samo pobjedu manje od Miami Heata (47-27), vodećeg sastava Istočne konferencije. Miami se i dalje ne može izvući iz mini-krize. Upisao je treći poraz u nizu, New York je slavio na Floridi 111:103.

Miami je vodio cijelu utakmicu, ali sve se okrenulo u zadnjoj četvrtini koju su gosti dobili s čak 38:15. Najbolji strijelac kod New Yorka bio je Immanuel Quickley s 23 poena, a gosti su slavili iako su Fournier i Barrett kombinirano za tri poena gađali 4-20. Jimmy Butler je za Miami ubacio 30 poena uz po sedam skokova i asistencija.

Utah Jazz, koji je i dalje bez ozlijeđenog Bojana Bogdanovića, izgubio je domaći dvoboj od Charlotte Hornetsa 101:107. Za Jazzere je to treći poraz zaredom.

Miles Bridges s 26 koševa, Terry Rozier s 25 i LaMelo Ball s 21 predvodili su Hornetse koji su ostali u igri za doigravanje. U momčadi Jazza istaknuli su se Donovan Mitchell koji je zabio 26 poena te Jordan Clarkson koji je susret završio s 19 koševa.

Cijela petorka Atlante ubacila je dvoznamenkasti broj poena, a Hawksi su na domaćem parketu pobijedili Golden State bez Stephena Curryja 121:110. Prvo ime susreta bio je Trae Young s 33 poena i 15 asistencija. Iz igre je Young gađao 12-20.

Luka Dončić je bio blizu 'triple-double' učinka (24 poena, 10 skokova i osam asistencija), ali Dallas je ostao daleko od pobjede kod Minnesote. Domaćin je slavio 116:95, a čak je sedam igrača Wolvesa ubacilo dvoznamenkasti broj koševa. Najbolji je standardno bio Karl-Anthony Towns s 20 poena i devet skokova.

Rezultati NBA utakmica igranih 25. ožujka:

Charlotte - Utah 107-101 (Bojan Bogdanović nije igrao)

6. Denver Nuggets 43 31

7. Minnesota Timberwolves 43 32