09:41 / 17.02.2021.

Autor: A.M./Hina

Netsi predvođeni Hardenom preokrenuli "-24" protiv Sunsa

James Harden

U najzanimljivijem susretu večeri u američkoj profesionalnoj košarkaškoj NBA ligi Brooklyn Netsi su velikim preokretom kao gosti svladali Phoenix Sunse sa 128-124.

Domaći Sunsi vodili su punih 47 i pol minuta, najveća prednost iznosila je 24 koša razlike te su bili na najboljem putu prema sedmoj pobjedi zaredom, pogotovo jer su Netsi igrali bez ozlijeđenih zvijezda Kevina Duranta (butni mišić) i Kyriea Irvinga (leđa). No, tricom Jamesa Hardena 31 sekundu prije kraja susreta gosti su prvi put poveli (126-124), potom je Devin Booker promašio šut za izjednačenje, da bi Harden s dva pogođena slobodna bacanja 11 sekundi prije isteka vremena postavio konačan rezultat.

Harden je predvodio Netse sa 28 koševa i 11 asistencija, Joe Harris je za pobjednike dodao 22 ubačaja. Kod Sunsa najefikasniji su bili Chris Paul s 29 i Devin Booker s 22 poena. Hrvatski reprezentativac Dario Šarić u sastavu Sunsa na terenu je proveo 13:25 minuta i za to vrijeme ubacio osam koševa (šut za dva 2-4, trica 0-1, slobodna bacanja 4-4) uz po jedan skok i asistenciju te dvije osvojene lopte.

Netsi su ovom pobjedom skočili na drugo mjesto Istočne konferencije s omjerom pobjeda i poraza 18-12, dok su Sunsi na diobi četvrtog mjesta na Zapadu sa 17-10.

Inače, na poluvremenu je Phoenix imao 21 koš razlike, što je najveći zaostatak koji su Netsi nadoknadili u drugom poluvremenu od priključivanja NBA ligi 1976. godine.

Prvaci Los Angeeles Lakersi su i bez ozlijeđenog Anthonyja Davisa ostvarili pobjedu na gostovanju kod posljednjeg sastava lige Minnesota Timberwolvesa svladavši ga sa 112-104. Lakerse je do nove pobjede vodio LeBron James s 30 ubačaja, 13 skokova i 7 asistencija, Dennis Schroeder je dodao 24, dok je najbolji kod domaćih bio Anthony Edwards s 28 poena.

Lakersi su s omjerom 22-7 druga momčad Zapada i čitave lige, iza Utah Jazza koji je na 23-5, dok su Wolvesi sa 7-21 posljednji kako na Zapadu tako i u ligi.

Prvaci iz 2019. godine Toronto Raptorsi uspjeli su kao gosti nadigrati Milwaukee Buckse sa 124-113. Sjajni su kod Raptorsa bili Fred VanVleet s 33 pogotka te Pascal Siakam s 23 koša i 13 skokova, dok Bucksima nije pomogla odlična partija Giannisa Antetokounmpa, koji je ostvario 30 poena, 10 skokova i osam asistencija.

Raptorsi su sada sedmi na Istoku sa 13-15, dok su Bucksi treći sa 16-12.

Boston Celticsi ponovno su na učinku iznad 50 posto nakon 112-99 domaće pobjede protiv Denver Nuggetsa. Domaće su do 14. pobjede u sezoni vodili Jaylen Brown s 27 i Jayson Tatum s 21 košem, dok Nuggetsima nije bilo dovoljno 43 ubačaja Nikole Jokića te 25 Jamala Murraya.

Boston je s omjerom 14-13 četvrti na Istoku, dok je Denver sa 15-12 sedmi na Zapadu.

Rezultati NBA lige:

Phoenix - Brooklyn 124-128

Dario Šarić igrao je za Phoenix 13:25 minuta i postigao 8 koševa (šut za dva 2-4, trica 0-1, slobodna bacanja 4-4) uz 1 skok, 1 asistenciju i 2 osvojene lopte

13. Oklahoma City 27 11 16 40.7

15. Minnesota 28 7 21 25.0