Autor: A.M./HRT

NBA: Warriorsi "kaznili" Clipperse, "double-double" Zupca

Ivica Zubac pokušava blokirati Curryja (Foto:  Kelvin Kuo-USA TODAY Sports)

Ivica Zubac pokušava blokirati Curryja (Foto: Kelvin Kuo-USA TODAY Sports)

Nakon što su u prošlom susretu iznenadili prvake, LA Clippersi su u trećoj utakmici prvog kruga doigravanja na svom parketu u Los Angelesu doživjeli težak poraz.
- Ja sam Kevin Durant. Znate tko sam. Svi znate tko sam, izjavio je košarkaš Golden State Warriorsa, koji je u posljednja dva finala ponio naslov najkorisnijeg igrača, najavljujući treću utakmicu serije protiv Clippersa, nakon što su prvaci u drugoj na domaćem terenu propustili čak 31 koš prednosti u trećoj četvrtini, a Durant ispao zbog šest osobnih pogrešaka.

U trećoj utakmici, odigranoj u Staples Centeru u Los Angelesu Kevin Durant je pokazao pravo lice, a Goden State ja sa 132:105 nadigrao Clipperse.

Nakon što je u prvoj utakmici isključen zajedno sa suparničkim igračem Patrickom Beverlyjem, a i u drugoj se našao u bliskim kontaktima, Durant je rekao - dosta. Ubacio je 12 od prvih 19 koševa Warriorsa te na taj način pokrenuo čitavu momčad, koja je već nakon prve četvrtine vodila sa 41:24 i nije puštala "nogu s gasa", kao što je to bio slučaj u drugoj utakmici. Prednost prvaka je narasla do najvećih +36 u zadnjoj četvrtini, a Durant je dvoboj završio sa 38 koševa, gađajući iz igre 14/23, a imao je i sedam asistencija.

- Bio je agresivan od početka. Napadao je. Rekao je, on je Kevin Durant i svima je pokazao tko Kevin Durant doista jest, izjavio je trener Golden Statea Steve Kerr komentirajući predstavu svog najboljeg igrača u ovoj utakmici.

Stephen Curry je na terenu proveo 20 minuta što mu je bilo dovoljno da postigne 21 koš. Andre Iguodala je ubacio 15, Klay Thompson 12 poena, a Andrew Bogut je uz osam koševa i pet asistencija sa 14 uhvaćenih lopti bio najbolji skakač momčadi. Draymond Green je bio najbolji asistent sa 10 dodavanja, a tome je dodao osam poena i šest skokova.

Clippersi su imali četvoricu igrača s dvoznamenkastim učinkom, a najbolje je svoju priliku iskoristio hrvatski centar Ivica Zubac koji je za nešto više od 17 minuta u igri ubacio 18 koševa uz 15 skokova. Čak 17 koševa postigao je u posljednjoj četvrtini, kad su gosti malo spustili "obrambeni gard". Lou Williams je postigao 16 koševa, a po 15 su ubacili Motrezl Harrell i JaMychal Green.

U nedjelju u 21.30 Clippersi će ponovno pred svojim navijačima tražiti put prema pobjedi za novo izjednačenje u seriji na četiri pobjede.