10:03 / 11.01.2018.

Autor: HRT

NBA: Solidni Bogdanović i Hezonja, Durant za povijest

Bojan Bogdanović (Screenshot: YouTube)

Indiana Pacersi Bojana Bogdanovića izgubili su kod kuće od Miami Heata 114:106, a poraz je upisao i Orlando Magic Marija Hezonje .
Indiana Pacersi Bojana Bogdanovića izgubili su kod kuće od Miami Heata 114:106, a poraz je upisao i Orlando Magic Marija Hezonje kod Milwaukee Bucksa 110:103.

Bojan Bogdanović je odigrao solidnu utakmicu. U 32 minute je zabio 15 koševa (šut iz igre 6/11, trice 0/4) i upisao šest skokova. Najbolji strijelac Indiane bio je Victor Oladipo s 26 poena i sedam skokova.

Heat je predvodio raspoloženi Goran Dragić s 20 koševa, a Hassan Whiteside je dodao 16.

Miami je vodio tri koša trideset sekundi prije kraja kada je Wayne Ellington pogodio tricu za prednost od 109:103 23.2 sekunde do isteka nakon čega ih Pacersi više nisu mogli stići.

Kod Milwaukeeja najbolji je bio Giannis Antetokounmpo s 26 poena, Khris Middleton je dodao 22, a kod Orlanda Evan Fournier s 21. Hezonja je u 30 minuta zabio 13 koševa (šut iz igre 6/10, trice 1/2) i upisao četiri skoka, jednu asistenciju i dvije ukradene lopte.

Golden State Warriors su doživjeli poraz kod kuće, sa 125:106 su ih pobijedili Los Angeles Clippers. Lou Williams je predvodio pobjedničku momčad s 50 koševa, od čega je zabio 27 u trećoj četvrtini.

Unatoč porazu za Kevina Duranta je to bila povijesna večer. Postao je 44. igrač u NBA koji je u karijeri zabio 20.000 koševa, završivši sinoćnju utakmicu s 40 poena.

Pregled rezultata utakmica sjevernoameričke košarkaške lige NBA koje su doigrane u srijedu:

Indiana Pacers - Miami Heat                    106:114
Washington Wizards - Utah Jazz                 104:107
Charlotte Hornets - Dallas Mavericks           111:115
New York Knicks - Chicago Bulls                 119:122 (dva produžetka)

3. San Antonio 66,7 42 28 14
4. Minnesota 62,8 43 27 16