08:30 / 08.01.2021.

Autor: A.M./HRT/Hina

NBA: Sjajni Dončić u pobjedi Dallasa, Spursi svladali Lakerse

Luka Dončić, Gary Harris i JaMychal Green (Foto: Isaiah J. Downing-USA TODAY Sports)

Luka Dončić ostvario je 38 koševa, 13 asistencija i devet skokova u pobjedi Dallasa nad Denverom 124:117 nakon produžetka.
Luka Dončić ostvario je 38 koševa, 13 asistencija i devet skokova u pobjedi Dallasa nad Denverom 124:117 nakon produžetka, a na drugoj strani Nikola Jokić ubacio je 38 koševa, uz 11 skokova za Nuggetse. Srpski centar u redovima Nuggetsa je na isteku četvrte četvrtine pogodio za izjednačenje na 109:109 te poslao susret u dodatnih pet minuta, no slovenski branič je postigao sva četiri posljednja poena na utakmici postavivši tako konačni rezultat.
LaMarcus Aldridge je s 28 poena predvodio San Antonio u pobjedi 118:109 protiv LA Lakersa. DeMar DeRozan postigao je 19, uz osam dodavanja, Dejounte Murray 18 koševa. LeBron James ostvario je 27 koševa, 12 asistencija i šest skokova kod poraženih.

Bio je to treći susret ove dvije momčadi u devet dana, a Lakersi su slavili u dva. Spursi su vodili 91:89 na kraju treće četvrtine, ali u četvrtoj su posve preuzeli kontrolu i polaganjem Murrayja poveli 114:100 tri i pol minute do kraja. Prvacima je tako prekinut niz od četiri uzastopne pobjede.
Portland je sa 135:117 bio bolji od Minnesote, uz 39 koševa, sedam skokova i isto toliko asistencija Damiana Lillarda. CJ McCollum dodao je 20 za Blazerse, a Jusuf Nurkić 17 koševa i sedam skokova. D'Angelo Russell i Anthony Edwards su s po 26 predvodili Timberwolvese, koji su s 47 ubačaja u drugoj četvrtini postavili klupski rekord. Dosad je najbolji učinak bilo 45 poena iz 1973. i 2014. godine, a samo dva poena nedostajala su Blazersima do apsolutnog rekorda franšize od 49 poena u bilo kojoj četvrtini. Brooklyn Netsi svladali su na svom terenu trenutačno vodeći sastav lige Philadelphia 76-erse sa 122:109, iako su pred sam početak susreta saznali kako će nastupiti bez Kyrie Irvinga koji se nije pojavio u dvorani "iz osobnih razloga", a nije nastupio niti Kevin Durant zbog sigurnosnih protokola vezanih uz COVID-19. Izostanak Irvinga nadoknadio je Joe Harris ubacivši 28 poena, a odlično ga je pratio i Caris LeVert s 22. Sixersi su tako neočekivano prekinuli niz od pet uzastopnih pobjeda, najefikasniji u redovima sastava iz Philadelphije bili su Shake Milton s 24 i Joel Embiid s 20 ubačaja. Rezultati susreta američke profesionalne košarkaške NBA lige igranih u četvrtak:

4. Denver 3 5 .375 1
5. Minnesota 2 6 .250 2