Autor: A.M./Hina

NBA: Šarićev 10. "double-double" sezone u njujorškom trijumfu

-

-

Dario Šarić je s 21 košem i 12 skokova bio jedan od najboljih košarkaša Philadelphije u pobjedi 118:110 na gostovanju kod New Yorka.
Dario Šarić je s 21 košem i 12 skokova bio jedan od najboljih košarkaša Philadelphije u pobjedi 118:110 na gostovanju kod New Yorka, dok je Bojan Bogdanović sa skromnih šest koševa i šutom 1-10 sudjelovao u domaćem porazu Indiane 99:106 od Toronta, vodeće momčadi Istočne konferencije NBA lige. Šarić je u velikoj formi, što je dokazao 10. double-double učinkom sezone. On je sinoć, uz Joela Embiida (29 poena), ponovno bio ključan čovjek u redovima Sixersa. Iz igre je gađao 7-13, a pogodio je četiri trice iz sedam pokušaja, od čega dvije u zadnjoj četvrtini, u trenucima kad se lomila utakmica. Naime, Philadelphia  je bila u zaostataku većinu drugog poluvremena, a onda je zadnju četvrtinu dobila sa 16 koševa razlike. Sjajan je kod pobjednika opert bio i novak Ben Simmons, koji je utakmicu završio s triple-double učinkom - 13 koševa, 12 asistencija i 10 skokova.