Autor: HRT

NBA: Šarić bolji od Bogdanovića, Žižić blizu double-doublea

-

-

Dario Šarić i Philadelphia 76ers su sinoć bili bolji u gostima od Indiane Pacersa Bojana Bogdanovića sa 100:94.
Dario Šarić i Philadelphia 76ers su sinoć bili bolji u gostima od Indiane Pacersa Bojana Bogdanovića sa 100:94, a Ante Žižić je u porazu svojih Cleveland Cavaliersa gotovo upisao double-double. Philadelphia je ovom pobjedom nad Pacersima okončala niz od osam poraza od Indiane, a Šarić je odigrao jako dobro - u 35 minuta je zabio 18 koševa sa šutom iz igre 6/13 i tricama 4/6 te tome pridodao sedam skokova i dvije asistencije. Najbolji kod Sixersa bio je Joel Embiid sa 20 koševa i 10 skokova, a Ben Simmons je ubacio 16 koševa uz deset skokova.
Victor Oladipo je bio najučinkovitiji u redovima Indiane sa 36 koševa, dok je Domantas Sabonis dodao 16 koševa i 11 skokova. Bojan Bogdanović je u 35 minuta upisao 13 ubačaja (šut iz igre 4/11, trice 2/2) uz pet skokova, jednu asistenciju i jednu ukradenu loptu. Prvo poluvrijeme je završilo izjednačeno 50-50, a Oladipo je zabio 24 koša u tom dijelu igre. U drugom poluvremenu momčadi su izjednačene prije serije Sixersa od 13-4 zahvaljujući kojom dolaze u vodstvo od 78:71. Sixersi agresivno ulaze u zadnju četvrtinu i povećavaju vodstvo na 84:73. Indiana pokušava stići zaostatak, ali ne uspijeva i upisuje drugi poraz zaredom.