Autor: M.M./Hina

NBA: Pobjede Indiane, Minnesote i LA Clippersa

Dario Šarić

Dario Šarić

Dario Šarić igrao je za Minnesotu 23 minute i postigao 13 koševa (šut za dva 1-3, trica 3-4, slobodna bacanja 2-4) uz 7 skokova i po jednu osvojenu loptu i blokadu.
Minnesota Timberwolvesi ostvarili su rijetku gostujuću pobjedu svladavši u New Yorku domaće Knickse sa 115:104, a hrvatski reprezentativac Dario Šarić zaigrao je u prvoj petorci te je za 23 minute provedene u igri ubacio 13 poena (šut za dva 1-3, trica 3-4, slobodna bacanja 2-4) uz sedam skokova i po jednu osvojenu loptu i blokadu.

U sastavu Wolvesa po prvi put otkako je stigao u ligu 2015. godine nije bilo Karl-Anthonyja Townsa koji je dobio poštedu zbog simptoma potresa mozga pa su se u petorci prvi put našli Šarić i Taj Gibson, a da ta kombinacija funkcionira uz pobjedu pokazao je i  učinak od 19 koševa i 10 skokova Gibsona.

Najefikasniji je ipak bio Derrick Rose sa 20 poena, dok su se kod domaćih, kod kojim Mario Hezonja nije dobio priliku, istaknuli Damyean Dotson sa 20 ubačaja i DeAndre Jordan sa 16 pogodaka i 19 skokova.

Bila je ovo tek deveta gostujuća pobjeda Wolvesa u 29. nastupu izvan svoje dvorane ove sezone kojom su stigli do omjera 28-30 s kojim i dalje zauzimaju 11. mjesto na Zapadu, dok su Knicksi sa 11-48 na dnu Istoka.