Autor: I.L./Hina

NBA: Bender postigao 14 koševa u pobjedi Warriorsa

Dragan Bender (Isaiah J. Downing-USA TODAY Sports)

Dario Šarić je u porazu svoje momčadi sudjelovao sa 16 koševa.
Hrvatski košarkaš Dario Šarić odigrao je sinoć solidno u porazu svojih Phoenix Sunsa, kao i Dragan Bender i Ivica Zubac u pobjedama svojih Golden State Warriorsa, odnosno Los Angeles Clippersa.

Phoenix Suns su poraženi od gostujućih Toronto Raptorsa 114-123, a Šarić je u porazu svoje momčadi sudjelovao sa 16 koševa uz odličan šut iz igre 6/8, od čega su trice 2/3, tri skoka i dvije asistencije.

Pascal Siakam je s 33 koša bio najbolji pojedinac Raptorsa koji su u drugoj četvrtini zaostajali 17 koševa, a na poluvremenu sedam da bi na početku zadnje četvrtine poveli s jednim košem. Kyle Lowry je dodao 28 koševa za Raptorse, dok je Sunse predvodio Devin Booker s 22 koša.

Golden State Warriors su upisali rijetku pobjedu, sa 116-110 su u gostima bili bolji od Denver Nuggetsa. Andrew Wiggins je s 22 koša i deset asistencija bio najbolji kod Warriorsa, dok je Dragan Bender odigrao 23 minute i u tom vremenu zabio 14 koševa (šut iz igre 5/9, trice 2/4).

Eric Paschall je također zabio 22 koša, a Marquese Chriss 16 za Golden State koji je do kraja utakmice nadigrao Denver 67-36 za svoju tek sedmu gostujuću pobjedu. Denver je predvodio Paul Millsap s 18 ubačaja i devet skokova.

Los Angeles Clippersi Ivice Zupca su sa 109-94 bili bolji od domaćih Oklahoma City Thundera, a hrvatski je košarkaš u 19 minuta upisao devet koševa uz stopostotan šut iz igre (3/3), pridodavši tome pet skokova, tri asistencije i dvije ukradene lopte.

Kawhi Leonard je za petu uzastopnu pobjedu Clippersa ubacio 25 koševa, dok je kod Oklahome najbolji s 24 ubačaja bio Dennis Schroder.

San Antonio Spurs su, iako bez trenera Grega Popovicha, tijesno sa 104-103 pobijedili Charlotte Hornetse, a do pobjede ih je vodio s 21 košem Dejounte Murray. Luka Šamanić nije ulazio u igru za San Antonio.

Brooklyn Nets su u gostima nakon produžetaka sa 129-120 svladali Boston Celticse, a najzaslužniji za tu pobjedu je Caris LeVert koji je utakmicu završio s 51 košem, od čega je 37 zabio u zadnjoj četvrtini. Nets su slavili iako su u trećoj četvrtini gubili 71-50, no onda su u zadnjoj četvrtini zabili 51 koš. Jaylen Brown je dodao 22 koša za Netse, a Kemba Walker 21.

Los Angeles Lakers su sa 120-107 nadigrali Philadelphia 76erse, a Anthony Davis je zabio 37 koševa uz 13 skokova za pobjedničku momčad. Minnesota Timberwolves su sa 139-134 bili bolji od New Orleans Pelicansa, a Sacramento Kings sa 133-126 od Washington Wizardsa.

Pregled rezultata utakmica sjevernoameričke košarkaške lige NBA koje su odigrane u utorak:

Charlotte Hornets - San Antonio Spurs          103-104
(Luka Šamanić nije igrao za San Antonio)
Boston Celtics - Brooklyn Nets                 120-129 (produžeci)
New Orleans Pelicans - Minnesota Timberwolves  134-139
Oklahoma City Thunder - LA Clippers             94-109
(Ivica Zubac je odigrao 19 minuta za Clipperse, zabio je devet koševa i upisao pet skokova, tri asistencija i dvije ukradene lopte)
Denver Nuggets - Golden State Warriors         100-116
(Dragan Bender je oidgrao 23 minute za Golden State, zabio je 14 koševa i upisao pet skokova i dvije asistencije)
Phoenix Suns - Toronto Raptors                 114-123
(Dario Šarić je odigrao 23 minute za Phoenix, zabio je 16 koševa i upisao tri skoka i dvije asistencije)
Los Angeles Lakers - Philadelphia 76ers        120-107
Sacramento Kings - Washington Wizards          133-126