08:48 / 21.08.2020.

Autor: I.Ž.K./HRT

Lakersi nakon osam godina konačno do pobjede u doigravanju

Nakon početnog šoka na otvaranju doigravanja, pobjede su ostvarili Los Angeles Lakersi i Milwaukee Bucksi.

Košarkaši Los Angeles Lakersa u drugom su dvoboju svladali Trail Blazerse 111:88 izjednačivši u seriji na četiri pobjede na 1-1. Lakersi su dobro odradili 'popravni ispit' i sjajnom obranom nadigrali protivnika, koji je u tri četvrtine postigao tek 58 poena.

Anthony Davis
s 31 košem i 11 skokova predvodio je Lakerse, dok je kod Portlanda najbolji strijelac unatoč ozljedi prsta, bio Damian Lillard s 18 koševa. Hrvatski košarkaš Mario Hezonja za Trail Blazerse je igrao nešto više od 20 minuta s učinkom od četiri koša (šut iz igre 2/6), tri skoka te jednim skokom.

LeBron James je u pobjedu Lakersa ugradio deset koševa, šest skokova i sedam asistencija te s 35 godina dočekao prvu pobjedu u doigravanju u dresu Lakersa.

Prije ove pobjede nad Portlandom, 16-erostruki NBA prvaci zadnji put u završnici su slavili u svibnju 2012. na trećem susretu protiv Oklahome. U travnju 2013. su bez ozlijeđenog Kobea Bryanta izgubili sva četiri dvoboja od San Antonija u prvom krugu doigravanja. Na pobjedu u doigravanju čekali su čak 3016 dana!

Na 1-1 je izjedačio i Milwaukee, vodeća momčad prvog dijela natjecanja. Buckse je u prvom dvoboju šokirao Orlando, no sada su uzvratili Magicu pobjedom od 111:96. Giannis Antetokounmpo predvodio je Milwaukee s 28 koševa i 20 skokova. Brook Lopez dodao je 20 koševa, a igrač s klupe Pat Connaughton 15 uz 11 skokova. U redovima Orlanda po običaju je najbolji bio Nikola Vučević koji je upisao 32 koša i deset skokova.

Houston Rocketsi su svladali Oklahoma City Thunder 111:98 za vodstvo u seriji od 2-0. Susret je prelomila serija Rocketsa 17:0 na početku posljednje četvrtine. Prvi strijelac Houstona bio je James Harden s 21 košem (uz očajan šut za tricu - 2/11), Danuel House Jr. dodao je 19 koševa, a po 15 su upisali Eric Gordon i Jeff Green. Kod Thundera se istaknuo Shai Gilgeous-Alexander s 31 košem.

U prvom sinoćnjem susretu Miami Heat je sa 109:100 slavio protiv Indiana Pacersa te poveo 2-0.