Košarkaši Splita poveli protiv Zadra u polufinalnoj seriji

20.05.2022.

20:05

Autor: I.Ž.K./HRT/Hina

Dvoboj Splita i Zadra

Dvoboj Splita i Zadra

Foto: Ivo Čagalj / PIXSELL

U prvom polufinalnom susretu domaćeg košarkaškog prvenstva Split je na domaćem parketu pobijedio Zadar 74-64 (18-22, 21-13, 16-17, 19-12) i poveo 1-0 u seriji koja se igra na dvije pobjede.

Izjednačena utakmica trajala je od početka do kraja, s tim da su Splićani gotovo cijelo vrijeme u drugom poluvremenu bili u prednosti. Zadar je puhao za vratom i prijetio, a utakmica se i definitivno prelomila minutu i 26 sekundi prije kraja kada je Shannon Shorter pogodio tricu kojom je Split pobjegao sa 68-64 na 71-64.

Do kraja je ostalo premalo vremena da se dogodi čudo te su Zadrani morali priznati poraz u prvom polufinalnom duelu.

U finale će se plasirati momčad koja prva ostvari dvije pobjede. Druga utakmica igra se u Zadru u ponedjeljak, dok će u potencijalnoj trećoj utakmici opet domaćin biti Split.

Prvi strijelac Splita bio je Shannon Shorter koji je ubacio 21 poen, a imao je osam skokova te tri asistencije. Toni Perković je ubacio 22 poena, a trice je gađao odličnih 6-10. Kod Zadra je najbolji bio Justin Carter koji je ubacio 16 koševa, dok je Dario Drežnjak dodao 12 uz pet skokova.

Večeras će prvu utakmicu polufinalne serije odigrati Cibona i Gorica (20 sati).

Sonik Puntamika povela u dodatnim kvalifikacijama

Košarkaši Sonik Puntamike svladali su Bosco 85-79 (23-15, 17-17, 27-20, 18-27) u prvoj utakmici dodatnih kvalifikacija za posljednje mjesto koje je ostalo slobodno iduće sezone u HT Premijer ligi.

Na domaćem parketu u Jazinama Sonik Puntamika je prvo odvajanje od suparnika ostvarila u prvoj četvrtini (23-15), dok je u trećoj dionici pobjegla na dvadeset poena razlike. Time se nije zaključila ova utakmica jer se Bosco u završnici približio na samo dva poena zaostatka, ali do velikog preokreta i super vrijedne pobjede gosti ipak nisu stigli.

U domaćem sastavu najbolji je bio Dino Palčić sa 17 poena, 11 asistencija i šest skokova, dok je za Bosco čak 30 poena ubacio Luka Katura uz osam skokova.

Momčad koja prva ostvari dvije pobjede osigurat će iduće sezone igranje u elitnom razredu, a druga utakmica kojoj je Bosco domaćin, igrat će se u ponedjeljak 23. svibnja.

Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram i YouTube!