Košarkaš Lakersa na Bahamima uhićen zbog posjedovanja marihuane

18.02.2026.

08:20

Autor: M.Š./Hina/HRT

Deandre Ayton
Deandre Ayton
Foto: Jayne Kamin / Oncea-Imagn Images

Centar Los Angeles Lakersa Deandre Ayton uhićen je u utorak u međunarodnoj zračnoj luci Lynden Pindling na Bahamima zbog posjedovanja male količine marihuane.

Ayton, rodom s Bahama, kratko je pritvoren, a zatim pušten, rekli su izvori. Košarkaška zvijezda uhićena je dok je pokušavao napustiti zemlju. Reuters nije uspio utvrditi gdje se trenutačno nalazi.

Bahamska policija i Los Angeles Lakersi nisu odgovorili na zahtjeve za komentar.

Iako su Bahami poduzeli korake za legalizaciju marihuane u medicinske i vjerske svrhe, droga je i dalje ilegalna na Bahamima.

Bivši prvi izbor na draftu potpisao je dvogodišnji ugovor s Lakersima prošlog ljeta nakon što je igrao za Phoenix Sunse i Portland Trail Blazerse. 

Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram, TikTok i YouTube!