08:34 / 03.02.2021.

Autor: A.M./Hina

Jazz se vratio pobjedama, dvije ključne trice Bogdanovića

Bojan Bogdanović

Utah Jazz svladao je Detroit Pistonse sa 117:105, vrativši se navici pobjeđivanja nakon što su joj sjajni Nikola Jokić i Denver prekinuli niz od 11 uzastopnih pobjeda.

Jazzeri su u trećoj četvrtini imali i 27 koševa prednosti, no Pistonsi su se dvije minute prije kraja susreta primaknuli na samo četiri koša razlike. Imao je Detroit potom i napad te pokušaj za tricu za "minus jedan", no nakon promašaja uslijedile su dvije trice Bojana Bogdanovića kojima je 49 sekundi prije kraja utakmice "odlijepio" svoju momčad na nedostižnih 10 poena prednosti.

Hrvatski reprezentativac ostvario je 18 koševa, tri skoka i tri asistencije, uz šut za tricu 4/8. Jazz je s 32 poena predvodio Donovan Mitchell, a kod gostiju Jerami Grant zabio je 27.

LA Clippersi Ivice Zubca poraženi su od Brooklyn Netsa sa 124:120, a hrvatski košarkaš je za 16 minuta na parketu ostvario dva koša i tri skoka. Netse je s učinkom sezone od 39 poena predvodio Kyrie Irving, Kevin Durant zabio je 28, a James Harden 23, uz 14 dodavanja i 11 skokova, što mu je četvrti "triple-double" u Netsima. U redovima Clippersa, kojima je ovo tek drugi poraz u zadnih 12 utakmica, Kawhi Leonard zabio je 33.

Fred VanVleet je s klupskim rekordom od 54 koša, uključujući 11 trica iz 14 pokušaja, predvodio gostujuće Toronto Raptorse do pobjede 123:108 nad Orlando Magicom.

Torontov prethodni rekord držao je DeMar DeRozan (52), a VanVleetova 54 koša najviše je što je ikad postigao nedraftirani NBA košarkaš. Kyle Lowry dodao je 14 koševa, 10 skokova i 10 asistencija kod Raptorsa, a kod Orlanda Nikola Vučević zabio je 21, uz 18 skokova.

Portland Trail Blazersi su sa 132:121 bili bolji od domaćih Washington Wizardsa, a Damian Lillard je za pobjedu svoje momčadi ubacio 32 koša dodavši tome osam asistencija. Gary Trent Jr. je zabio sedam trica uz ukupni učinak od 26 koševa. Kod Washingtona je Bradley Beal bio najbolji sa 37 koševa, od čega šest trica.

Rezultati  i ljestvica NBA lige:

Orlando Magic - Toronto Raptors 108-123

Brooklyn Nets - Los Angeles Clippers 124-120

(Ivica Zubac je odigrao 16 minuta za LA Clipperse, zabio je dva koša i upisao tri skoka)

Indiana Pacers - Memphis Grizzlies 134-116

Washington Wizards - Portland Trail Blazers 121-132

Utah Jazz - Detroit Pistons 117-105

(Bojan Bogdanović je odigrao 32 minute za Utah, zabio je 18 koševa i upisao tri skoka i tri asistencije)

4. Oklahoma City 8 11 .421 7

5. Minnesota 5 15 .250 10 1/2