21:42 / 07.05.2022.

Autor: A.M./Hina

Furnir u doigravanju, Puntamiki prilika, Osijek ispao

KK Puntamika - KK Alkar

Košarkaši Furnira su pobjedom 79-78 protiv Šibenke u posljednjem kolu HT Lige za ostanak osvojili posljednje mjesto u doigravanju u kojem će u prvom krugu igrati protiv Cibone koja je osvojila prvo mjesto u Ligi za prvaka.

Šibenčani su u osmoj minuti utakmice u Zagrebu imali čak 17 koševa prednosti (24-7), ali se mlada momčad iz Dubrave uspjela sabrati i velikim preokretom u drugoj i četvrtoj četvrtini doći do pobjede.

U neizvjesnoj završnici Šibenka je nakon pogođenog slobodnog bacanja Krajine za 79-78 imala 15 sekundi za napad koji im je mogao donijeti pobjedu, ali je šut Rebića za tricu pogodio obruč.

Lovro Mandalinić je s 23 koša bio najbolji strijelac Furnira. Kenana Karahodžić je ubacio 15 poena, a Duje Rađa je spojio 11 koševa i 10 skokova. Kod Šibenke je najefikasniji bio Richard Thomas s 22 koša.

Premijer ligu će napustiti Vrijednosnice Osijek koje su poražene na gostovanju kod Adria Oil Škrljeva sa 82-73, a priliku za ostanak u elitnom razredu imat će zadarska Sonik Puntamika, koja je u Jazinama svladala sinjski Alkar sa 90-86 i tako osvojila predzadnje mjesto koje vodi u razigravanje.