Košarkaši Dubrave posljednji su, osmi sudionici ovogodišnjeg doigravanja za naslov prvaka Hrvatske, oni su u susretu zadnjeg 33. kola kao gosti u KC Dražen Petrović svladali Cibonu s 94-79 (20-23, 29-26, 27-5, 18-25).
25.04.2024.
20:52
Autor: A.M./HRT/Hina
Košarkaši Dubrave posljednji su, osmi sudionici ovogodišnjeg doigravanja za naslov prvaka Hrvatske, oni su u susretu zadnjeg 33. kola kao gosti u KC Dražen Petrović svladali Cibonu s 94-79 (20-23, 29-26, 27-5, 18-25).
Ključnom se pokazala treća četvrtina koju je Dubrava dobila s nestvarnih 27-5 i nakon izjednačenog prvog poluvremena "pobjegla" na više od 20 razlike.
Jonathan Hudson s 22 i Toni Ročak s 21 ubačajem predvodili su Dubravu, dok je Ivan Perasović ubacio 23 za Cibonu.
Ovom pobjedom Dubrava je stigla na omjer pobjeda i poraza 14-19 te će zauzeti osmo mjesto bez obzira na ishod subotnjeg dvoboja Dubrovnika i Šibenke, uoči kojeg je Dubrovnik na omjeru 14-18, a Šibenka na 13-19. Zbog rezultata u međusobnim utakmicama čak i u slučaju da sve te tri momčadi završe na omjeru 14-19 Dubrovnik će biti sedmi, Dubrava osma, a Šibenka deveta.
S druge strance, Cibona je i prije ove utakmice osigurala treće mjesto uoči doigravanja, a na kraju je upisala omjer pobjeda i poraza 22-11.
Sada su poznati i svi četvrtfinalni parovi doigravanja, branitelj naslova Zadar kreće s prvog mjesta i prvi suparnik bit će mu Dubrava, drugi Split će za suparnika imati Dubrovnik, treća Cibona će igrati protiv Zaboka, a četvrta Cedevita Junior protiv Dinamo-Zagreba.
Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram, TikTok i YouTube!

Autorska prava - HRT © Hrvatska radiotelevizija.
Sva prava pridržana.
hrt.hr nije odgovoran za sadržaje eksternih izvora