Autor: A.M./HRT

Dončić s dvije trice spasio Dallas i ušao u povijest, "double-double" Zubca

Luka Dončić

Luka Dončić

S dvije trice na samom kraju utakmice Luka Dončić odveo je Dallas do pobjede 110:107 nad Boston Celticsima. Prvu je zabio kod rezultata 104:105 za Boston 15 sekundi prije kraja, a drugu sa zvukom sirene kod rezultata 107:107.

Dvoboj je okončao s 31 poenom, 10 skokova i osam asistencija. Kod poraženih Jaylen Brown zabio je 29, a Jason Tatum je dodao 28 koševa.

Spasio je tako Mavse od šokantnog preokreta, jer tri minute prije kraja Dallas je vodio s 11 koševa razlike. Došao je ujedno u svom 162. NBA nastupu do 100. utakmice na kojoj je ostvario najmanje 20 poena, uz više od pet skokova i asistencija, čime je drugi najbrži u povijesti koji je to uspio. Samo je Oscar Robertson trebao manje utakmica (115), a LeBron James je uspio to postići u mlađoj dobi, s 21 godinom i 43 dana.

James Harden ostvaro je novi triple-double (29 koševa, 14 asistencija i 11 skokova) u pobjedi Brooklyina nad Sacramentom 127:118. To je sedma uzastpna pobjeda Netsa, a Hardenu je pomogao Bruce Brown s učinkom karijere od 29 ubačaja. De'Aron Fox je s 27 predvodio Kingse.

LA Clippersi su sa 135:116 nadvisili Washington Wizardse uz 32 koša Kawhija Leonarda i 30 Paula Georgea. Prekinuli su time niz od pet pobjeda Wizardsa. Ivica Zubac zabio je 12 koševa, dodavši i 12 skokova, asistenciju i dvije blokade.

Philadelphia 76ers su u Tampi sa 109:102 nadigrali Toronto Raptorse, a Tobias Harris je zabio 12 od svojih 23 koša u zadnjoj četvrtini.

Joel Embiid je dodao 18 koševa i 12 skokova, dok su Raptorse prevodili Norman Powell sa 24 pogotka i Pascal Siakam sa 22.

Cleveland Cavaliers su okončali niz od deset poraza nakon što su sinoć sa 112:111 svladali Atlanta Hawkse, a pobjedu im je osigurao Lamar Stevens zakucavanjem 4.1 sekundu prije kraja.

Collin Sexton je bio najbolji strijelac pobjedničke momčadi s 29 koševa i pet asistencija, dok je kod Hawksa sa 28 pogodaka i 12 asistencija najbolji bio Trae Young.

Golden State Warriors su u gostima sa 114:106 nadigrali New York Knickse, a Stephen Curry bio najučinkovitiji sa 37 koševa. Kelly Oubre Jr. je dodao 19 za prvu pobjedu Warriorsa u zadnje tri utakmice.

Julius Randle je sa 25 koševa i deset skokova predvodio New York.

LA Clippers - Washington Wizards 135-116

(Ivica Zubac je odigrao 27 minuta za LA Clipperse, zabio je 12 koševa i upisao 12 skokova, jednu asistenciju i dva bloka)

4. Oklahoma City Thunder 12 19 .387 13

5. Minnesota Timberwolves 7 25 .219 18 1/2