Košarkaši Parisa iznenadili su u gostima Barcelonu i pobijedili 85-74 u dvoboju 28. kola Eurolige, dok je Maccabi nakon produžetka bio bolji od Bayerna sa 111-106.
12.02.2026.
23:16
Autor: M.Z./HRT/Hina
Košarkaši Parisa iznenadili su u gostima Barcelonu i pobijedili 85-74 u dvoboju 28. kola Eurolige, dok je Maccabi nakon produžetka bio bolji od Bayerna sa 111-106.
Parižani su sjajno odradili treću dionicu na gostovanju kod Barcelone. Taj su dio igre dobili čak 28-12, okrenuli rezultat na svoju stranu i trasirali put prema pobjedi.
Nadir Hifi bio je prvi strijelac francuske momčad s 21 poenom, a tome je dodao i tri asistencije. Justin Robertson je za goste postigao 18 poena. Kod Barcelone je najbolji bio Dario Brizuela s 15 poena.
Maccabi je sa 111-106 svladao minhenski Bayern uz odličnu predstavu Romana Sorkina koji je postigao 21 poen uz sedam asistencija i četiri skoka.
Čak 33 poena Andreasa Obsta bilo je premalo za uspjeh gostiju. Obst je ujedno za tri poena gađao 8-13.
S čak 91-60 Anadolu Efes je na domaćem parketu nadigrao bolonjski Virtus uz 22 poena Colea Swidera.
Olympiakos je u Pireju nadigrao Crvenu Zvezdu s 92-86. U pobjedničkom sastavu Saša Vezenkov je postigao 23 poena uz osam skokova.
Na ljestvici vodi Fenerbahce s omjerom 19-7. Olympiakos ima 18-9, a Valencia 18-10. Barcelona sada ima 17 pobjeda i 11 poraza.
Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram, TikTok i YouTube!

Autorska prava - HRT © Hrvatska radiotelevizija.
Sva prava pridržana.
hrt.hr nije odgovoran za sadržaje eksternih izvora