08:43 / 21.11.2021.

Autor: I.Ž.K./HRT/Hina

Deset koševa Bogdanovića u uvjerljivoj pobjedi Utaha

Bojan Bogdanović

Novu pobjedu ostvarili su košarkaši Utah Jazza koji su s omjerom 11-5 i dalje treća momčad Zapadne konferencije NBA lige. Jazzeri su slavili 123:105 u gostima kod Sacramenta.

Hrvatski košarkaš Bojan Bogdanović na parketu je proveo 31 minutu, a učinku od deset koševa (šut 4/9, trice 2/5) dodao je četiri skoka i jednu asistenciju. Do 11. pobjede ove sezone Jazz su predvodili Donovan Mitchell s 26 poena i Rudy Gobert s 21 uz 14 skokova. Mike Conley dodao je 17 poena (trice 3/4), a Jordan Clarkson 16.

Gosti iz Salt Lake Cityja zabili su ukupno 17 trica (iz 39 pokušaja) za treću uzastopnu pobjedu, treću ove sezone protiv Kingsa, a drugu u Sacramentu.

Richaun Holmes ubacio je 22 poena za domaćine, kojima je ovo bio treći uzastopni poraz. Harrison Barnes dodao je 18, Tyrese Haliburton 17, a Buddy Hield 16 poena.

Utakmica je odlučena u posljednjoj četvrtini koju su gosti dočekali s neznatnom prednosti od četiri poena. No, vrlo brzo je Utah u zadnjoj dionici napravila plus od 12 poena te je tih 12 minuta dobila s uvjerljivih 39:25 za, na kraju, uvjerljivo slavlje.

Washington i Miami, dvije ponajbolje momčadi na Istoku, međusobno su igrale prije dva dana i tada je Miami na svom parketu pobijedio. Sada je Washington kao domaćin uzvratio te je pobijedio 103:100 čime je došao na omjer 11-5. Miami ima isti broj pobjeda i poraz više.

Premda je imao šest izgubljenih lopti i vrlo loših 1-7 za tri poena, Bradley Beal je bio prvi strijelac Washingtona (21 poen), a dodao je tomu i devet asistencija. Na drugoj strani Jimmy Butler je odigrao novu utakmicu bez i jedne ubačene trice, ali je unatoč tomu zabio 29 koševa (11-19 šut iz igre) te je tomu dodao pet skokova i četiri asistencije.

S 39 poena Damian Lillard je ostvario najbolji učinak sezone u pobjedi Portlanda 118:111 protiv Philadelphije koja je i dalje bez Joela Embiida. Lillard je upisao i sedam asistencija, dok su kod gostiju po 28 poena imali Tobias Harris i Tyrese Maxey.

Aktualni prvaci, igrači Milwaukeeja, slavili su na domaćem parketu protiv slabog Orlanda (117:108), a nezaustavljiv je bio Giannis Antetokounmpo koji je ubacio 32 poena te je imao čak 20 skokova, pet asistencija i tri blokade.

Sjajnu je pratnju imao u Bobbyju Portisu (24 poena i 15 skokova). Njih dvojica s ukupno 35 skokova imala su samo četiri skoka manje od cijele momčadi Orlanda.

3. Portland Trail Blazers 9 8
4. Minnesota Timberwolves 7 9