07:52 / 24.11.2021.

Autor: I.Ž.K./HRT/Hina

Dallas s Dončićem slavio kod Clippersa nakon produžetka, Zubac deset koševa

Ivica Zubac i Dorian Finney-Smith

Košarkaši Los Angeles Clippersa poraženi su nakon produžetka 104:112 od Dallasa u čije redove se vratio Luka Dončić.

Hrvatski košarkaš Ivica Zubac za Clipperse je igrao 26 minuta upisavši deset poena (šut 3/5, slobodna bacanja 4/4), sedam skokova i dvije asistencije.

Clippersi su produžetak izborili serijom 11:1 u posljednjih minutu i pol četvrte četvrtine, a na 103:103 izjednačio je Paul George tricom sa zvukom sirene. No, u dodatnih pet minuta Clippersi su postigli tek jedan poen, dok su Mavsi u produžetak krenuli serijom 7:0 zahvaljujući polaganju i zakucavanju Kristapsa Porzingisa te trici Maxija Klebera.

Maverickse su do pobjede predvodili Porzingis i Luka Dončić koji su zajedno ubacili polovicu ukupnih koševa svoje momčadi. Porzingis je zabio 30 poena, a Dončić, koji se vratio na parket nakon tri propuštene utakmice zbog ozljede gležnja, postigao je 26 koševa, a po jedan skok i asistencija nedostajali su mu za 'triple-double' učinak. Mavsi su u te tri utakmice bez Dončića doživjeli tri poraza.

Najbolji u redovima Clippersa bili su Reggie Jackson s 31 košem i deset skokova te Paul George koji je ostvario 26 poena uz devet skokova. Deset poena, kao i Zubac, upisao je i Marcus Morris Sr.

New York Knicksi su u svom Madison Square Gardenu sa 106:100 nadigrali Los Angeles Lakerse koji su igrali bez suspendiranog LeBrona Jamesa koji je kažnjen jednom utakmicom neigranja zbog tučnjave u Detroitu prije dvije večeri.

Zahvaljujući sjajnom šutu za tricu Knicksi su sredinom druge četvrtine stvorili 25 koševa prednosti (54:29), no krajem trećeg dijela su Lakersi prvenstveno zahvaljujući Russellu Westbrooku uspjeli doći do izjednačenja na 79:79. Ipak, Lakersi nisu uspjeli i povesti, Knicksi su se u četvrtoj četvrtini ponovno odvojili na 99:90 te ostvarili vrijednu pobjedu.

Evan Fournier sa 26 ubačaja i bivši igrač Lakersa Julius Randle sa 20 koševa i 16 skokova predvodili su Knickse, dok Lakersima nije pomogao 'triple-double' Westbrooka od 31 poena, 13 skokova i deset asistencija.

Miami Heat je preokretom u četvrtoj četvrtini stigao do 100:92 pobjede na gostovanju kod Detroit Pistonsa. Početkom posljednjeg dijela dvoboja Pistonsi su vodili sa 77:68, no uslijedila je serija Heata od 26:5 za samo sedam minuta kojom je gostujući sastav tri i pol minute prije kraja stigao do nedostižnih 94:82.

Sjajan je kod Heata bio Tyler Herro koji je ušao s klupe i ubacio 31 koš, dok je kod domaćih najučinkovitiji bio Jerami Grant sa 21 pogotkom.

Portland Trail Blazersi bez većih su problema sa 119:100 u svojoj dvorani nadvisili oslabljene Denver Nuggetse. CJ McCollum je sa 32 poena predvodio pobjednike, dok je Jeff Green ubacio 24 za poražene.