09:47 / 20.08.2020.

Autor: I.Ž.K./HRT

Dallas izjednačio protiv Clippersa i uz manju minutažu Dončića

Luka Dončić je u uvodne dvije utakmice protiv Clippersa ubacio ukupno 70 poena, najviše među svim debitantima u NBA doigravanju.
U drugoj utakmici prvog kruga NBA doigravanja košarkaši Dallasa svladali su Los Angeles Clipperse 127:114 izjednačivši rezultat u seriji na 1-1.

U redovima Mavericksa ponovno je najbolji bio Luka Dončić. Slovenska zvijezda je u prve dvije utakmice protiv Clippersa ubacila ukupno 70 poena, najviše među svim debitantima u NBA doigravanju.

Nakon što je u prvoj utakmici zabio čak 42 koša, no unatoč tome pobjeda je otišla na stranu Clippersa, u drugom dvoboju Dončić je ubacio 28 koševa, uz osam skokova i sedam asistencija. Učinak bi mu vjerojatno bio i bolji da je igrao više od 28 minuta, jer je na početku zadnje četvrtine zbog pet osobnih pogrešaka morao ostatak susreta gledati s klupe.

Unatoč njegovom izostanku, Mavericksi su stigli do pobjede i izjednačenja u seriji, ponajprije zahvaljujući igračima s klupe. Trey Burke zabio je 16 koševa, Seth Curry 15, a Boban Marjanović 13 (uz devet skokova). Od igrača iz početne petorke istaknuo se Kristaps Porzingis koji je unatoč bolovima u koljenu skupio 23 koša.

MVP prošlogodišnjeg finala Kawhi Leonard bio je najbolji strijelac utakmice s 35 koševa, a tome je dodao deset skokova, no bez pomoći suigrača njegovi Clippersi nisu mogli do pobjede. Paul George je imao loš šuterski dan, u prvom poluvremenu nije zabio ni koša, na kraju je susret završio sa 14 poena uz očajan šut iz igre (4/17), a skupio je i deset skokova. Hrvatski košarkaš Ivica Zubac za Clipperse je igrao nešto više od 18 minuta sa skromnim učinkom od tri koša i četiri skoka.

Boston je poveo protiv Philadelphije s 2-0 u seriji.  U drugom dvoboju Celticsi su slavili 128:101, a utakmica je prelomljena u trećoj četvrtini. Boston su predvodili Jayson Tatum sa 33 i Kemba Walker sa 22 koša, dok je kod Sixersa najbolji bio Joel Embiid sa 34 poena.

S 2-0 u seriji poveli su i košarkaši Toronta protiv Brooklyna. U drugom dvoboju branitelji naslova slavili su 104:99.

Do izjednačenja je sinoć stigao Utah Jazz koji je sa 124:105 pobijedio Denver. Donovan Mitchell s 30 koševa i Jordan Clarkson s 26 predvodili su Jazz, dok su u redovima Nuggetsa sa po 28 koševa najbolji bili Nikola Jokić (uz 11 skokova) te Michael Porter Jr.