21:05 / 16.03.2021.

Autor: I.L./HRT/Hina

Cibona upisala 14. poraz zaredom od Crvene zvezde

Roko Prkačin

Hrvatski košarkaški klubovi Cibona i Zadar poraženi su odgođenim susretima regionalne ABA lige. Nakon što je Zadar u susretu 7. kola na Višnjiku izgubio od Budućnosti sa 62-76, Cibona je u utakmici 14. kola poražena u Beogradu od Crvene zvezde sa 63-85.

Vukovi su upisali i 14. uzastopni poraz od beogradskog kluba. Posljednji put Cibona je protiv Crvene zvezde slavila u travnju 2014. godine, a nakon toga započela crni niz.

I ovoga puta nije bilo previše neizvjesnosti. Crvena zvezda je već nakon prve četvrtine imala 11 koševa razlike (21-10) usmjerivši susret na svoju stranu. Domaćin je dobio i drugu dionicu pa je na poluvremenu imao 13 koševa viška (41-28). Prednost je nastavila rasti i u trećoj četvrtini (57-40), do konačnih +22 (85-63).

Kod domaćina su najefikasniji bili Jordan Loyd s 25 koševa, Marko Jagodić Kuridža s 14 te Langston Hall s 13 koševa, dok su Cibonu predvodili Roko Prkačin s 13 koševa i 10 skokova te Igor Marić s 12 koševa.

Na ljestvici vodi Mornar s 38 bodova (17-4), Crvena zvezda je druga s 36 bodova (17-2), treća je Igokea s 36 bodova (16-4), dok je Budućnost četvrta s 35 bodova (16-3).

Cibona je osma (7-13), Split je stepenicu niže (6-15), a Zadar sa šest pobjeda i 13 poraza drži 12. poziciju. Iza Zadra je tek Borac (5-14), dok je Koper Primorska odustala od natjecanja.