19:19 / 06.10.2018.

Autor: I.L.K./Hina

Cedevita uvjerljiva u Zadru, Glen Davis bez angažmana

Zadar - Cedevita. Sime Spralja, James Bell (Dino Stanin/PIXSELL)

Košarkaši Cedevite slavili su s 95-85 na gostovanju u Zadru u utakmici 2. kola ABA lige.
Košarkaši Cedevite slavili su s 95-85 (23-19, 21-18, 26-21, 25-27) na gostovanju u Zadru u utakmici 2. kola ABA lige odigranoj pred oko 4400 gledatelja u dvorani Krešimira Ćosića na Višnjiku.

Osim bez pobjede, Zadar je u subotu ostao i bez zvučnog pojačanja, američkog centra Glena Davisa, koji ipak neće odjenuti zadarski dres. Tu je vijest prije početka potvrdio sportski direktor Zadra Branimir Longin.

Što se utakmice tiče, domaća momčad je uspijevala održavati rezultatsku ravnotežu do pred kraj treće četvrtine, kad je u posljednjem napadu, tricom Bella Cedevita otišla do 12 koševa prednosti (70-58). Kako je hrvatski prvak u 37. minuti došao i do +18 (91-73), Zadrani mogu biti zadovoljni što su do kraja utakmice zaostatak sveli na podnošljivih deset poena (95-85).

Justin Cobbs je s 18 koševa i sedam asistencija bio najbolji igrač Cedevite. James Bell je također ubacio 18 poena gađajući trice 5/6. Još trojica Cedevitinih igrača imali su dvoznamenkasti učinak: Augusto Lima s 12, Elgin Cook s 11 i Pablo Aguilar sa 10 koševa.

Kristijan Krajina je s 21 košem, tri skoka, tri asistencije i tri osvojene lopte bio uvjerljivo najbolji igrač Zadra. Domagoj Vuković je ubacio 15 koševa uz šest skokova.

Zadrani su tako doživjeli i drugi poraz na startu nove sezone, a Cedeviti je to bila prva pobjeda u službenim utakmicama. U ovom kolu Cibona će u ponedjeljak (18 sati) ugostiti Igokeu.

Cedevita je u sljedećem, 3. kolu ABA lige domaćin Megi Bemax, Zadar će gostovati kod Petrol Olimpije, a Cibona kod FMP-a.