Autor: M.M./Hina

Cedevita svladala Hermes Analiticu 83:79

-

-

U 15. kolu HT Premijer lige Cedevita je u Domu sportova svladala Hermes Analiticu 83:79.
U 15. kolu HT Premijer lige Cedevita je u Domu sportova svladala Hermes Analiticu 83:79, te tako ostvarila svoju desetu pobjedu ove sezone.

Cedevitu su predvodili Andrija Ćorić s 21 poenom i šest skokova, Domagoj Bošnjak s 20 poena, osam skokova i tri asistencije i Darko Bajo sa 13 poena i šest skokova.

Kod Hermes Analitice najučinkovitiji bio Ivan Svoboda s 25 poena, Tevin Bernard Foster s 18 poena, 4 skoka i 7 asistencija i Ivan Ćubela s 11 poena uz 12 skokova i 4 asistencije.

- Najbitnije je da smo dobili. Drugo poluvrijeme je bilo jako loše. Nismo se adaptirali na njihovu zonsku obranu. Malo su nas tu uneredili. Zbog nedostatka nekih igrača neki su imali malo drugačije uloge nego što je to uobičajeno i nisu se znali snaći. Najbitnija stavka je da je pobjeda tu i idemo dalje, rekao je trener Cedevite Dražen Orešković.

Trener Hermes Analitice Zvonimir Mravak čestitao je Cedeviti na pobjedi. - Mi smo se dobro držali. U drugom poluvremenu smo malo okrenuli na zonsku obranu, što nam se pokazalo dobro. Imali smo priliku dobiti utakmicu. Nažalost, u zadnja dva napada smo bez veze išli na nekakve šuteve, umjesto da smo tražili prodor i neki faul da dobijemo slobodna bacanja. Na kraju smo izgubili četiri razlike i idemo dalje, rekao je Mravak.