Cedevita Junior u FIBA Europe Cupu u novoj sezoni

11.07.2025.

14:38

Autor: B.G./HRT

Niko Šare
Niko Šare
Foto: Ivo Cagalj / PIXSELL

Košarkaški klub Cedevita Junior ove će sezone predstavljati Hrvatsku u FIBA Europe Cupu, nakon što je potvrđena prijava 29 klubova za sezonu 2025./26., među kojima je i zagrebačka momčad.

Regularna sezona ovog natjecanja ponovno će brojati 40 klubova, raspoređenih u 10 skupina po četiri momčadi.

Uz izravno prijavljene klubove, dodatnih 19 sudionika dolazi iz kvalifikacija za Basketball Champions League, a oni koji ne izbore plasman u to natjecanje automatski prelaze u FIBA Europe Cup.

Pravo izravnog plasmana među sudionike grupne faze ostvareno je temeljem prošlosezonskog trećeg mjesta u hrvatskoj ligi u regularnoj sezoni. Time je Cedevita Junior postala prvi hrvatski klub nakon 2019. koji će igrati grupu nekog europskog natjecanja, a zasad i jedini ove sezone.

- Osim što donosi priliku za daljnji klupski razvoj, Cedevitu Junior će nastup dodatno pozicionirati kao sredinu koja sustavno razvija mlade i pruža im priliku za iskorak na europskoj razini što nam je pogotovo važno u periodu kada perspektivni igrači u velikom broju odlaze u NCAA, izjavio je prvi operativac kluba s Kajzerice, Tomislav Zebić.

Cedevita Junior je 2023. igrala kvalifikacije ovog natjecanja, ali nije uspjela ući u grupnu fazu pa će tako ovo biti prvo europsko natjecanje za "Vitamine" otkad se nazivaju Cedevita Junior.

Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram, TikTok i YouTube!