08:30 / 08.09.2020.

Autor: A.M./HRT

Boston poveo 3-2, Clippersi preokrenuli protiv Denvera

Montrezl Harrell i Patrick Beverley slave nakon pobjede nad Nuggetsima(Foto: Kim Klement-USA TODAY Sports)

Boston Celticsi poveli su s 3-2 u polufinalu Istočne konferencije NBA lige protiv Toronto Raptorsa, a LA Clippersi su sa 113:107 nadvisili Denver i poveli 2-1 u polufinalu Zapada.
Boston Celticsi poveli su s 3-2 u polufinalu Istočne konferencije NBA lige protiv aktualnih prvaka Toronto Raptorsa pobjedom 111:89 u petoj utakmici, a LA Clippersi su sa 113:107 nadvisili Denver Nuggetse i poveli 2-1 u polufinalu Zapada.

Boston je već na poluvremenu vodio s 27 koševa razlike (62:35) protiv Raptorsa i samo ga jedna pobjeda dijeli od plasmana u konferencijsko finale. Jaylen Brown predvodio je Kelte s 27 poena, a 21 je dodao Kemba Walker. Kod Toronta Fred VanVleet zabio je 18.

Clippersi su do pobjede protiv Denvera došli preokretom u zadnjoj četvrtini, kada su od zaostatka 90:97 serijom 14-4 došli do vodstva 104:101.

Paul George zabio je 32 koša, a Leonard je dodao 23, uz 14 skokova, šest asistencija i dvije blokade, uključujući važnu u  završnici nad Jamalom Murrayjem. Ivica Zubac je kod Clippersa za 22 minute na parketu ostvario osam koševa i tri skoka. Kod Denvera Nikola Jokić postigao je 32 poena, uz 12 skokova i osam dodavanja.