08:49 / 25.02.2021.

Autor: T.D./HRT

Bogdanovićevih 15 koševa za pobjedu Utaha, Šamanić prvi put u početnoj petorci

Bojan Bogdanović

Sinoć je bilo zanimljivo na NBA parketima, Bojan Bogdanović je ugradio 15 koševa za domaću pobjedu Utah Jazza protiv LA Lakersa s 114:89, dok je Šamanić za 19 minuta na parketu u dresu Spursa ubilježio 4 koša. Šarić je za Sunse postigao 6 koševa za 16 minuta provedenih na parketu.

Utah je uvjerljivo svladao Lakerse na domaćem terenu, a najučinkovitiji su bili Rudy Robert i Jordan Clarkson s 18 koševa, dok je Bojan Bogdanović postigao 15 koševa, uz 2 skoka i 2 asistencije za 26 minuta provedenih na parketu. LeBron James je s 19 koševa bio najbolji u redovima poraženih Lakersa.

Atlanta Hawks je pobijedila na domaćem terenu Boston Celticse s 127:112. Danilo Gallinari je bio najučinkovitiji s 38 koševa, a pratio ga je Trae Young s 33 koša uz 7 asistencija i 4 skoka, dok je Jaylen Brown predvodio goste iz Bostona sa 17 koševa. Golden State Warriorsi savladali na gostovanju Indiana Pacerse s 111:107. Stephen Curry je predvodio goste s 24 koša, 8 asistencija i 8 skokova. Malcolm Brogdon je za Pacerse postigao 24 koša.Cleveland Cavaliersi su na domaćem parketu svladali Houston Rocketse s 112:96. Jarrett Allen je imao učinkovitu večer s 26 koševa, 18 skokova i 2 asistencije. John Wall je zabio 20 koševa za goste iz Houstona.

New Orleans je pobijedio Detroit Pistonse s 128:118. Zion Williamson je bio najučinkovitiji kod New Orleansa s 32 koša, 6 skokova i 5 asistencija. Josh Jackson je zabio 25 koševa za goste iz Detroita.

Oklahoma je u napetoj utakmici svladala na domaćem parketu San Antonio Spurse s 102:99. Shai Gilgeous-Alexander je imao fantastičnu pucačku večer. Postigao je 42 koša uz 8 skokova i 4 asistencije. Dejounte Murray je bio najučinkovitiji kod gostiju s 27 koševa, 9 skokova i 6 asistencija. Luka Šamanić je nastupio za Spurse, ubilježio 19 minuta na parketu uz 4 koša i 4 skoka.

Miami je pobijedio Toronto Raptorse s 116:108. Jimmy Butler je postigao 27 koševa za domaći Miami, dok dvojac VanVleet-Lowry s 24 koša nisu uspjeli uhvatiti Heat.

U efikasnom susretu Chicago Bullsa i Minnesote u kojem je domaći Chicago slavio s 133:126, Zach LaVine je upisao 35 koševa, Beasley je zabio 25 koševa kod gostiju iz Minnesote.

Charlotte Hornetsi su na gostovanju pobijedili Phoenix Sunse s 124:121. Malik Monk je predvodio goste s 29 koševa u 28 minuta. Devin Booker je za domaćina postigao 33 koša, a Dario Šarić je upisao 6 koševa, 4 skoka i 2 asistencije za 16 minuta provedenih na parketu.