08:54 / 01.04.2022.

Autor: I.Ž.K./HRT/Hina

Bogdanović se vratio, Jazz protiv Lakersa prekinuo niz poraza

Bojan Bogdanović

Hrvatski košarkaš Bojan Bogdanović vratio se na NBA terene sinoć nakon pauze zbog ozljede i u pobjedi svog Utah Jazza protiv LA Lakersa sudjelovao je sa 11 koševa, koliko je ubacio i Ivica Zubac u porazu svojih LA Clippersa od Chicgao Bullsa.

Utah Jazz je prekinuo niz od pet poraza pobijedivši kod kuće sa 122-109 LA Lakerse. Bogdanović, koji je propustio zadnjih 11 utakmica zbog ozljede lista lijeve noge, odigrao je 22:27 minuta i uz šut iz igre 4/11 ubacio 11 koševa uz tri skoka i pet asistencija.

Donovan Mitchell je bio najbolji strijelac pobjedničke momčadi, utakmicu je završio sa 29 koševa, dok je Rudy Gobert ubacio 25 uz 17 skokova. Lakerse, koji su bili bez svog najboljeg igrača LeBrona Jamesa, predvodili su Russell Westbrook sa 24 koša i sedam asIstencija te Dwight Howard s 21 košem i 12 skokova.

Chicago Bullsi su kod kuće nakon produžetaka svladali Los Angeles Clipperse sa 135-130 i to nakon što su u drugom poluvremenu uspjeli nadoknaditi zaostatak od 16 koševa. Do pobjede ih je vodio raspoloženi DeMar DeRozan sa 50 ubačaja od čega ih je deset bilo u produžetku.

DeRozanovo zakucavanje tri sekunde prije kraja produžetka zapečatilo je pobjedu Chicaga. Reggie Jackson je bio najbolji strijelac LA Clippersa sa 34 koša, a Paul George je ubacio 22 koša.

Zubac je na terenu proveo 32:01 minutu i zabio je 11 koševa (šut iz igre 5/8) uz devet skokova, dvije asistencije i jednu ukradenu loptu.

U New Yorku su Milwaukee Bucksi također nakon produžetaka sa 120-119 nadigrali New York Knickse, a Giannis Antetokounmpo je upisao 44 poena i zabio tricu za izjednačenje 18.7 sekundi prije kraja regularnog dijela utakmice.

Antetokounmpo je zahvaljujući ovom učinku prestigao Kareema Abdul-Jabbara kao najbolji strijelac svih vremena Milwaukeeja. Tome je pridodao 14 skokova i šest asistencija.

Jrue Holiday je ubacio 19 koševa, a Khris Middleton 16 koševa za Milwaukee. Kevin Durant je predvodio Netse sa 26 koševa i 11 asistencija, a Kyrie Irving je dodao 25 koševa.

Detroit Pistonsi su prekinuli niz od tri poraza nadigravši kod kuće sa 102-94 Philadelphia 76ersa, a Cade Cunningham je za pobjedu svoje momčadi ubacio 27 koševa uz šest asistencija i četiri ukradene lopte. Philadelphia je u zadnjoj četvrtini ubacila svega 15 koševa.

Saddiq Bey je dodao 20 koševa za Detroit, koji nije vodio do zadnje četvrtine. Philadelphiji, koja je u zadnjoj četvrtini ubacila svega 15 koševa, nisu pomogla ni 37 koševa Joela Embiida koji je tome dodao 15 skokova. James Harden je upisao 18 poena, devet skokova i sedam asistencija za Philadelphiju.

Atlanta Hawksi su osigurali mjesto u doigravanju Istočne konferencije nakon što su sinoć bili bolji sa 131-107 od Cleveland Cavaliersa. Trae Young je zabio 30 koševa uz devet skokova za Atlantu, a Kevin Huerter je ubacio 23 koša. Kod Clevelanda najbolji je bio Cedi Osman sa 21 pogotkom.

Rezultati NBA utakmica igranih 31. ožujka:

Brooklyn Nets - Milwaukee Bucks 119-120 (produžeci)

Detroit Pistons - Philadelphia 76ers 102-94

Atlanta Hawks - Cleveland Cavaliers 131-107

Chicago Bulls - LA Clippers 135-130 (produžeci)

(Ivica Zubac je odigrao 32:01 minuta za LA Clipperse, zabio je 11 koševa i upisao devet skokova, dvije asistencije i jednu ukradenu loptu)

Utah Jazz - Los Angeles Lakers 122-109

(Bojan Bogdanović je odigrao 22:27 minuta za Utah, zabio je 11 koševa i upisao tri skoka im pet asistencija)

1. Denver Nuggets 46 31 .597 --

3. Minnesota Timberwolves 43 34 .558 3