07:13 / 06.02.2021.

Autor: M.Š./HRT

Bogdanović opet sjajan, iskazao se i Zubac!

Bojan Bogdanović protiv NY Knicksa

U noćas odigranim utakmicama NBA lige odlični su bili hrvatski reprezentativci Bojan Bogdanović i Ivica Zubac.

Utah Jazz pobijedio je na gostovanju Charlotte Hornetse sa 138:121,a  Bojan Bogdanović opet je odigrao sjajnu utakmicu.

U novu pobjedu Utaha, Bogdanović je ugradio 31 koš uz sedam skokova i pet asistencija za nešto više od 37 minuta provedenih na parketu. Iz igre je šutirao 10/15, za trice 7/10, a s linije slobodnih bacanja 4/4. Posebno je impresivno bilo kada je u samo 90 sekundi ubacio čak tri trice!

Jazzeri su na ovoj utakmici postigli čak 26 trica i oborili klupski rekord, a Utahu je ovo 14. pobjeda u 15 mečeva, te imaju najbolji omjer u ligi (18-5). Uz Bogdanovića, Jazzere je predvodio Donovan Mitchell (30, 5 trica), a Hornetse novak LaMelo Ball (34,8 asistencija).

U derbiju večeri Boston Celticsi su s 119-115 slavili u gostima kod Los Angeles Clippersa, a hrvatski centar Ivica Zubac imao je 14 koševa i šest skokova, jednu blokadu i savršen šut 7-7.

Jayson Tatum (34) i Kemba Walker (24) predvodili su Celticse, koji su u trećoj četvrtini gubili s 11 razlike, a potom u zadnjem dijelu igre sve nadoknadili i pobijedili. Kawhi Leonard (28) i Lou Williams (18) bili su najbolji kod Clippersa, za koje nije igrao Paul George.

Durant napustio utakmicu zbog pozitivinog testa na koronavirus

Prava drama odigravala se u dvoboju Brooklyna i Toronta u kojem je zvijezda Netsa Kevin Durant bio pod posebnim povećalom NBA lige zbog koronavirus protokola.

Naime, Durant je tijekom popodneva komunicirao s osobom koja je prije utakmice dobila neuvjerljiv rezultat testa, pa je Kevin isprva bio izvan sastava, da bi ga NBA vratila neposredno nakon utakmice.

Igrao je 20 minuta i postigao 8 koševa prije negoli je stigla vijest da je test ipak pozitivan, pa je morao napustiti utakmicu. Netsi su izgubili utakmicu od Raptorsa, koje su predvodili Pascal Siakam (33 poena, 11 skokova) i Kyle Lowry (30 poena, 7 asistencija). Brooklyn je ostao treći na Istoku.

Ove subote u izravnom prijenosu od 23 sata na drugom programu HTV-a možete pratiti ogled između Denvera i Sacramenta.

Indiana - New Orleans 113:114

Orlando - Chicago 123:129

Brooklyn - Toronto 117:123

Cleveland - Milwaukee 105:123

Charlotte - Utah 121:138

Miami - Washington 122:95

Oklahoma - Minnesota 103:106

Phoenix - Detroit 109:92